KRASNALE

ZDALNE NAUCZANIE

29.11.2021 PONIEDZIAŁEK

1. Witajcie kochane Przedszkolaki ! Już za kilka dni odwiedzi Was Święty Mikołaj dlatego na dzisiejszy dzień przygotowałam dla Was kilka propozycji zabaw i zajęć o nim.

• Na początek muzyczna rozgrzewka gimnastyczna:

2. Teraz posłuchajcie opowiadania o Świętym Mikołaju:

•       Podaj odpowiedź na zadane pytania:
  1. Gdzie mieszka Św. Mikołaj?
  2. Kto mieszka z mikołajem?
  3. O jakich zabawkach marzyło dziecko ?
  4. O co dziecko poprosi Mikołaja dla swojej mamusi a o co dla tatusia?
  5. Co Mikołaj podaruje dziadkowi?
  6. jakie zwierzęta pomagają Świętemu Mikołajowi ciągnąć sanie z prezentami?

3. Uzupełnij karty z mikołajowymi zadaniami:

30.11.2021 WTOREK

Witajcie kochane Przedszkolaki ! Na początek nauczymy się z pomocą Waszych Rodziców krótkiej rymowanki i będziemy się nią witać :

KAŻDY Z NAS IMIĘ MA

MA JE MIŚ, MAM I JA

RAZ, DWA, TRZY   (KLASZCZEMY W DŁONIE)

SWOJE IMIĘ POWIEDZ  MI !  ( WYPOWIADAMY IMIĘ Z PODZIAŁEM NA SYLABY)

1. Muzyczna rozgrzewka gimnastyczna

2. Posłuchajcie piosenki o Świętym Mikołaju

• Odpowiedz na pytania:

1)  Czym jeździ Święty Mikołaj w naszej piosence?

2)  Dlaczego Święty Mikołaj jedzie samochodem?

3)  Gdzie Mikołaj trzyma prezenty?

3. Tup - listonosz pomaga Świętemu Mikołajowi. Praca z Kartami Pracy Tropiciele.

• Trzylatki KP1, str.9.: Nalep koperty na właściwych skrzynkach. Obok skrzynki w której jest więcej kopert nalep Tupa.
  • Czterolatki KP1, str.20. Wytnij zdjęcia umieszczone na dole strony, zastanów się w której ramce je umieścisz - obok skrzynki pocztowej czy obok drewnianych klocków. Uzasadnij swój wybór i przyklej obrazki. Policz wszystkiezdjęcia w każdej ramce i narysujtyle samo kresekw miejscu wyznaczonym pomarańczową linią.

4. Zrelaksuj się przy bajce:

01.12.2021 ŚRODA

Witajcie kochane Przedszkolaki ! Przypomnijmy sobie teraz naszą wczorajszą rymowankę, powtarzajcie głośno jej słowa i spróbujcie przywitać się w ten spobób z domownikami.

KAŻDY Z NAS IMIĘ MA

MA JE MIŚ, MAM I JA

RAZ, DWA, TRZY   (KLASZCZEMY W DŁONIE)

SWOJE IMIĘ POWIEDZ  MI !  ( WYPOWIADAMY IMIĘ Z PODZIAŁEM NA SYLABY)

1. Muzyczna rozgrzewka gimnastyczna

Teraz trochę poćwiczymy.Wykonujcie moje polecenia:

• Skacz wysoko jak piłeczka

Stań na palcach, unieś ręce najwyżej jak potrafisz i tak rozciągnięty / ta, dokręcaj w powietrzy zarówki a następnie je odkręcej.

• Podskakuj jak pajac.( dziecko wykonuje tzw. pajacyki)
  • Kicaj jak zająć.
  • Podskakuj jak żaba.
  • Zwiń się w kulkę jak jeż.

2.  Teraz nauczymy się mikołajkowej rymowanki;

RAZ I DWA, RAZ I DWA - JUŻ MIKOŁAJ SANIE MA!

TRZY I CZTERY, TRZY I CZTERY - PĘDZĄ, PĘDZĄ RENIFERY!

PIĘĆ I SZEŚĆ, PIĘĆ I SZEŚĆ  - NA PREZENTY MAM DZIŚ CHĘĆ!

SIEDEM OSIEM, SIEDEM OSIEM - JUŻ SIĘ WITAM Z MIŁYM GOŚCIEM!

DZIEWIĘĆ DZIESIĘĆ, DZIEWIĘĆ DZIESIĘĆ - ŚPIEWAM, TAŃCZĘ, PODSKAKUJE

BO  TAK KOCHANEMU MIKOŁAJOWI DZIĘKUJE!

3.  Wspólnie wykonajmy pomocników świętego Mikołaja, którzy ciągną jego sanie w  tę magiczną noc. Potrzebne będą : rolka po papierze toaletowym , kartony brązowe (dwa odcienie), oczka, nosek, pisaki. Oglądnij poniższy filmik i spróbuj wykonać swojego renifera.

02.12.2021 CZWARTEK

Witajcie kochane Przedszkolaki ! Pobawimy się i przywitamy teraz nową zabawą. Bedą nam potrzebne do tego nasze dłonie a dokładnie palce. Zaczynamy !!!:)

1. JAK SIĘ MASZ?     Małgorzata Barańska

Witaj, witaj! Jak się masz?                        Dzieci kilkakrotnie odchylają i ponownie łączą kciuki.

Czy mi dzisiaj buzi dasz?                          Kilka razy odchylają i łączą palce wskazujące.

Chcesz? Opowiem ci bajeczkę,             To samo wykonują środkowymi palcami.

pobawimy się troszeczkę,                           Odchylają i łączą palce serdeczne.

pokręcimy się wokoło.                                  Wykonujemy taką samą czynność małymi palcami.

Bardzo będzie nam wesoło!                       Zaplatają palce i kręcą dłońmi w nadgarstkach.

2. Czy wiecie, że już jutro przybędzie do naszego przedszkola Święty Mikołaj? Niekiedy przyjeżdżał do nas saniami, niekiedy nie było śniegiu i przyjeżdżał czerwonym samochodem. Ja najbardziej lubię jak Mikołaj podróżuje saniami więc pobawmy się w zabawę " Poszukiwacze śniegu dla Mikołaja". Będzie grała muzyka, wtedy chodzimy, podnosząc nogi wysoko w górę i rozglądamy się wokoło przykładając dłoń nad oczy. Kiedy będzie przerwa w muzyce ( potrzebna pomoc opiekuna do zatrzymania melodii) - stajemy na palcach, unosimy dłonie w górę i pokazujemy paluszkami jak sypie śnieg, aż do momentu kiedy kucniemy i płatki śniegu spadną na podłogę.

3. Przedstawię Wam teraz miłego lwa który ma na imę Lolek. Lolek ma dla nas zadanie, posłuchajcie jakie i spróbujcie je wykonać.

4. "Mikołajowe zdanie" - Pokoloruj Mikołaje najpiękniej jak potrafisz. Rozetnij później kwadraty z pokolorowanymi Mikołajami i ułóż je na kartce wzdłuż linii zaczynając od kwadratu z najmniejszym Mikołajem a kończąć na kwadracie z największym Mikołajem. Ile jest Mikołajów na Twojej kartce? Narysuj  pod kreską tyle kropek  ile jest Mikołajów.

5. Teraz poproszę starsze dzieci - czterolatki o wyjęcie książek. Otwórzcie je na karcie 21 i wykonajcie zadanie. Przyjrzyjcie się znaczkowi w zielonej ramce. Co przedstawia? Uzupełnij obrazek w czerwonej ramce nalepkami. Na dole strony dokończ kolorowanie kopert według wzoru.

6. Na zakończenie mam dla Was zadanie kochane Przedszkolaki! Jak już wspominałam na początku, jutro odwiedzi nas Święty Mikołaj. Przygotujcie w domu dla niego coś z czego się ucieszy, może to być np. pięknie pokolorowana kolorowanka, można wykorzystać jedną z poniższych, może sami narysujecie Mikołaja? Pozdrawiam Was serdecznie i do zobaczenia jutro !!!