Nawigacja

 • Światowy Dzień Ziemi w Przedszkolu

           Światowy Dzień Ziemi w Przedszkolu - Obrazek 1 

         22 kwietnia to Dzień Ziemi. Poniedziałek upłynął w naszym przedszkolu pod hasłem ekologia.  W obu grupach przedszkolnych prowadzone były w tym dniu zajęcia mające na celu wzbogacić wiedzę dzieci na temat ekologii, a w szczególności, jak my na co dzień możemy zadbać o naszą planetę (prowadzimy akcje ekologiczne: zbiórka baterii, nakrętek,segregowania śmieci, sadzenie drzew, kwiatów, itd.).

      Światowy Dzień Ziemi w Przedszkolu - Obrazek 2  Światowy Dzień Ziemi w Przedszkolu - Obrazek 3            Światowy Dzień Ziemi w Przedszkolu - Obrazek 4        Światowy Dzień Ziemi w Przedszkolu - Obrazek 5                   

  Dzieci wiedza sporo na ten temat, gdyż problem poszanowania środowiska jest ciągle w przedszkolu omawiany. Przedszkolaczki miały wiele pomysłów jak szanować, dbać o Ziemię. Wykonały okazjonalne plakaty. 

               

 • Święto czekolady

    12 kwietnia - Święto Czekolady - brzmi bardzo apetycznie. Taki był ten dzień w naszym przedszkolu. Dowiedzieliśmy jak i z czego produkuje się czekoladę - obejrzeliśmy film na ten temat. Potem każde dziecko wymieniało - co może być czekoladowe: batonik , cukierek, lody, ciastka, chrupki, nutella,.. Chociaż dzieci w grupie jest sporo, to każdemu udało się podać różne czekoladowe produkty. każdy mógł też się poczęstować jakimś czekoladowym smakołykiem. Na co dzień ograniczamy spożywanie słodyczy - ale w dniu czekolady to prawie obowiązek. Na koniec wspólnie robiliśmy czekoladowe mini torciki - dzieci wpaniale poradziły sobie ze smarowaniem i ozdabianiem waflowych torcików. Najlepszy był moment zjadania tych łakoci. To był słodki, czdekoladowy dzień.

 • ŚWIATOWY DZIEŃ SŁUŻBY ZDROWIA

  10.04.2018

  ŚWIATOWY DZIEŃ SŁUŻBY ZDROWIA - Obrazek 1  ŚWIATOWY DZIEŃ SŁUŻBY ZDROWIA - Obrazek 2  ŚWIATOWY DZIEŃ SŁUŻBY ZDROWIA - Obrazek 3

  W ramach tematyki związanej ze zdrowiem, w tym tygodniu obchodziliśmy Dzień Pracowników Służby Zdrowia. w naszym przedszkolu mieliśmy przyjemność gościć panie pielęgniarki: mamusię Emilki i Oliwki - w grupie młodszej oraz mamusię Asi i Jasia - w grupie starszej. Obydwie Panie, zorganizowały dla naszych Pprzedszkolaczków wspaniałe i ciekawe prelekcje na temat swojej pracy i tego jak dbać o siebie aby móc cieszyć się dobrym zdrowiem. W imieniu Przedszkolaczków dziękujemy za pouczające i ciekawe zajęcia.

  ŚWIATOWY DZIEŃ SŁUŻBY ZDROWIA - Obrazek 4  ŚWIATOWY DZIEŃ SŁUŻBY ZDROWIA - Obrazek 5  ŚWIATOWY DZIEŃ SŁUŻBY ZDROWIA - Obrazek 6

  W środę nasze przedszkolaki wyruszyły do Ośrodka Zdrowia, aby złożyć życzenia wszystkim pracownikom Służby Zdrowia i podziękować im, za ich pracę, która jest niezbędna dla nas wszystkich.

 • Dzień Teatru

  27.03.2018

  Dzień Teatru - Obrazek 1 Dzień Teatru - Obrazek 2 Dzień Teatru - Obrazek 3

  We wtorek, 27 marca, obchodziliśmy w naszym przedszkolu Światowy Dzień Teatru. Dzieci z grupy starszej postanowiły w tym dniu zrobic niespodziankę swoim młodszym kolegom i koleżankom i wykonały dla nich przedstawienie pt. " O żabce, która mamy nie słuchała". Nasza sala zamieniła się w teatr, Starszaki w aktorów, a Maluszki, to była nasza wspaniała publiczność, która w czasie występu i po nim, nagrodziła występujących brawami. Nasi mali aktorzy pięknie i bez cienia tremy przedstawili montaż słowno - muzyczno - taneczny, za co od wszystkich otrzymali gromkie brawa. Po tym opowiadniu na pewno wszyscy zapamiętają lekcję o tym, że " ZAWSZE TRZEBA SŁUCHAĆ SWOJEJ MAMY I TATY TEŻ!" Na zakończenie pani Dyrektor przyniosła dla wszystkich jajeczka od wielkanocnego zajączka.

  Dziękujemy Dzieciom za piękny występ, a Rodzicom za pomoc i zaangażowanie w przygotowanie strojów.

 • POWITANIE WIOSNY

  Przedszkolaczki długo czekały na nadejście wiosny.

     Niestety 20 marca - pierwszy dzień astonomicznej wiosny okazał się. Nie mogliśmy w ięc witać jej na spacerze.  Rano, zgodnie z tradycją,  wykonalismy wspólnie Marzannę, która ozdobiła nasz kącik przyrody - Nie topimy jej ze względu na ekologię.

       POWITANIE WIOSNY - Obrazek 1   POWITANIE WIOSNY - Obrazek 2   POWITANIE WIOSNY - Obrazek 3

   Dzieci ubrały się na zielono - nikt nie miał więc wątpliwości, że wiosna się  rozpoczyna. Budziliśmy ją za pomocą budzika i głośnych okrzyków. Nie mogła więc zaspać. Były oczywiście wiersze i opowiadania o wiośnie, wesołe zabawy i piosenki.

       POWITANIE WIOSNY - Obrazek 4   POWITANIE WIOSNY - Obrazek 5   POWITANIE WIOSNY - Obrazek 6  POWITANIE WIOSNY - Obrazek 7

    21 marca  - pierwszy dzień kalendarzowej wiosny okazał się nieco lepszy. Rano jeszcze padał śnieg, ale p óżniej zaświeciło słońce.Sprawdziło się przysłowie "W marcu jak w garncu" - pogoda szybko się zmienia.   Z radością więc wyruszyliśmy wiosennym korowodem z kwiatami w dłoniach ogłosić wszystkim, że już wiosna - mimo,że na ziemi leżał biały śnieg.  

   POWITANIE WIOSNY - Obrazek 8        POWITANIE WIOSNY - Obrazek 9    POWITANIE WIOSNY - Obrazek 10

                                                                               WITAJ  WIOSNO !!!

 • DZIEŃ WĘDKARZA - 19 MARCA

  DZIEŃ WĘDKARZA - 19 MARCA - Obrazek 1 DZIEŃ WĘDKARZA - 19 MARCA

   

      W związku z Dniem Wędkarza panni dyrektor zaprosiła do naszego przedszkola wędkarzy -  - przedstawicieli  KOŁO PZW "MSZANKA" Mszana Dolna. Panowie pokazali dzieciom sprzęt wędkarski: wędkę, strój wędkarza, także muchy misternie przez nich wykonane.

      DZIEŃ WĘDKARZA - 19 MARCA - Obrazek 2    DZIEŃ WĘDKARZA - 19 MARCA - Obrazek 3   DZIEŃ WĘDKARZA - 19 MARCA - Obrazek 4  DZIEŃ WĘDKARZA - 19 MARCA - Obrazek 5  DZIEŃ WĘDKARZA - 19 MARCA - Obrazek 6    

  Podkreślili, że wędkarze wypuszczają wszystkie złowione przez nich ryby. Dzieci mogły zobaczyć zdjęcia i slajdy pokazujące różne gatunki ryb (także zrobione pod wodą), piękne miejsca, w których wędkarze łowili, brali udział w zawodach wędkarskich. Przedszkolaczki były zachwycone i bardzo zaciekawione. Panowie podkreślili dbałość PZW o środowisko - zarybianie, sprzątanie śmieci z rzek.  Dziękujemy za wspaniałe spotkanie.

                              

   

   

                                                   

 • 8 MARCA Dzień Kobiet

   

   W naszym przedszkolu co roku świętujemy "Dzień Kobiet".  Uczymy dzieci, że istnieje takie wyjątkowe święto i warto w tym dniu zrobić coś miłego dla każdej kobiety - a mamy ich przecież w swoim otoczeniu tak wiele.

   8 MARCA Dzień Kobiet - Obrazek 1     8 MARCA Dzień Kobiet - Obrazek 2

  Dzieci przygotowują dla pań w przedszkolu wspólnie upominki - zwykle sa to kwiatki, które wręczają składając życzenia, śpiewając piosenkę na te okazję. Dla  koleżanek w przedszkolu warto być w tym dniu miłym i uprzejmym. Niektórzy chłopcy częstują dziewczynki lizaczkami, słodkościamismiley. Po obiedzie chłopcy Oluś i Radek razem z mamusiami przygotowali niespodziankę Babeczka dla super babeczki  - częstowali kolezanki i panie słodkimi babeczkami.

    8 MARCA Dzień Kobiet - Obrazek 3                                                 8 MARCA Dzień Kobiet - Obrazek 4

  Dla mamusi dzieci  samodzielnie wykonują  kwiatuszka - tulipana, którego zabiorą do domu by złożyć życzenia i uściskać. Mamusie to przecież najważniejsze dla przedszkolaczków kobiety.heart

    

                                                         

 • 10 marca - Dzień Mężczyzny

   

    To święto naszych chłopców, tatusiów i wszystkich mężczyzn. Chłopcy mogli wykazać się w tym dniu na zajęciach iście meskimi umiejętnościami : sprytem, siłą, znajomością marek samochodów, itp. Dziewczynki podziwiały ich zalety, biły brawa. Wszyscy wykonali dla tatsuiów - najważniejszych mężczyzn na świecie- laurkę - koszula z krawatem.

   10 marca -  Dzień Mężczyzny - Obrazek 1    10 marca -  Dzień Mężczyzny - Obrazek 2    10 marca -  Dzień Mężczyzny - Obrazek 3   10 marca -  Dzień Mężczyzny - Obrazek 4

 • Zakładamy „Zielony kącik przyrody”

      Wraz ze zbliżaniem się wiosny przedszkolaczki obu grup wspólnie z nauczycielkami, postanowiły  założyć zielony kącik przyrody. Będą mogły obserwować budzenie się przyrody  Dzieci przy niewielkiej pomocy przygotowały warsztat pracy potrzebny do założenia zielonego kącika: doniczkiziemię, nasiona i wodę. Dzięki temu już wiedzą, co jest potrzebne roślinom do wzrostu.       

   Zakładamy „Zielony kącik przyrody” - Obrazek 1    Zakładamy „Zielony kącik przyrody” - Obrazek 2    Zakładamy „Zielony kącik przyrody” - Obrazek 3

       Dzieci miały możliwość zapoznania się z różnymi rodzajami nasion  oraz dowiedzieć się sporo na temat sposobu uprawy roślin i ich pielęgnacji. Następnie pod okiem nauczycielek samodzielnie zasiały nasiona: fasoli, groszku, owsa, szczypiorku, rzeżuchy oraz zasadziły cebulkę, pietruszkę, ziemniaka.           

      W wazonach z wodą umieściły gałązki drzew i krzewów - oznaczyliśmy wszystko metryczkami - obrazkami. Dodatkowo założyliśmy hodowlę kwiatów cebulowych -hiacyntów, , krokusów, narcyzów... Dzieci obiecały pamiętać o podlewaniu naszych hodowli i o tym, by je codziennie obserwować. Może obudzimy już wiosnę?

   

            

 • DZIEŃ DENTYSTY

   

  5 marca to Dzien Dentysty. Z tej okazji odwiedzieliśmy Panią Kasię w Gabinecie Stomatologii Rodzinnej. Przedszkolaczki złożyły pani stomatolog i pani pielęgniarce życzenia z okazji  ich święta. Pani dentystka opowiedziała w przystępny sposób o ząbkach, higienie jamy ustnej, o tym, co jest zdrowe, a co nie dla  zębów, a dzieci mogły obejrzeć wszystkie urządzenia niezbędne do pracy stomatologa, mogły bez strachu usiąść na fotelu. Było bardzo miło.

              DZIEŃ DENTYSTY - Obrazek 1   DZIEŃ DENTYSTY - Obrazek 2

 • 17 luty - Międzynarodowy Dzień Kota

   W poniedziaek obchodziliśmy  nietypowe święto - „Święto kota”.  W tym dniu wszystkie przedszkolaki przyszły do przedszkola ze swoimi kotkami - maskotkami, figurkami,...

           17 luty - Międzynarodowy Dzień Kota - Obrazek 1  17 luty - Międzynarodowy Dzień Kota - Obrazek 2   17 luty - Międzynarodowy Dzień Kota - Obrazek 3

         Na zajęciach  dzieci wysłuchały opowiadania o chorym kotku, a później uczyły się w jaki sposób opiekować się tymi zwierzętami, oglądały książeczki, zapoznawały się z kocimi obyczajami oraz sposobami pielęgnacji kotów, recytowały  wiersze i śpiewały piosenki o kotkach.

    17 luty - Międzynarodowy Dzień Kota - Obrazek 4       17 luty - Międzynarodowy Dzień Kota - Obrazek 5

     Były też wesołe „kocie zabawy”, takie jak: koci spacerek, rozwiązywanie zagadek, wykonywanie różnorodnych prac plastycznych - w przedszkolu zamieszkało mnóstwo kotków wykonanych przez dzieci.

       

   Wszystkie dzieci zamieniły się  w kociaki, tańczyły przy muzyce, oglądały ilustracje przedstawiające milusińskie zwierzątka i dowiedziały się wiele ciekawych rzeczy na ich temat. Brały również udział w konkursach takich jak „Zwijanie kłębka wełny” , „Picie mleka”, „Kocie smakołyki”, „Z jakiej bajki ten kot uciekł ”.

  Celem obchodów tego dnia było podkreślenie znaczenia kotów w życiu człowieka oraz zwrócenie uwagi ludzi na los porzuconych i bezdomnych zwierząt.

  Ten dzień był pełen wrażeń, wszystkie dzieci wspaniale się bawiły i długo będą miały ten dzień w pamięci.

 • Lepimy bałwany ze śniegu

  Chociaż śniegu nie za wiele, to udało nam się ulepić bałwanki. Wszystkie przedszkolaczki odpowiednio ubrane z wielkim zapałem lepiły, turlały ogromne śniegowe kule. Z pomoca nauczycielek ustawiały całe bałwankowe rodzinki. Teraz bałwanki ozdabiają nasz ogród przedszkolny

  .Lepimy bałwany ze śniegu - Obrazek 1  Lepimy bałwany ze śniegu - Obrazek 2  Lepimy bałwany ze śniegu - Obrazek 3                                                              Lepimy bałwany ze śniegu - Obrazek 4  Lepimy bałwany ze śniegu - Obrazek 5  Lepimy bałwany ze śniegu - Obrazek 6

 • DZIEŃ PIZZY

  09.02.2018

  9 luty to miedzynarodowy Dzień Pizzy. Nasze Przedszkolaczki również obchodziły to "smaczne święto".

  DZIEŃ PIZZY - Obrazek 1   DZIEŃ PIZZY - Obrazek 2   DZIEŃ PIZZY - Obrazek 3

  Zajęcia rozpoczęliśmy od wysłuchania i obejrzenia teledysku do piosenki pt. "Włoskie wakacje", w którym dzieci poznały ciekawostki na temet państwa, które jest królestwem pizzy. Dowiedzieliśmy się, skąd wzięła się nazwa najsłynniejszej pizzy - Margherity oraz jakie były składniki pierwszej pizzy i co oznaczały kolory użytych do jej wykonania produktów. Przedszkolaczki wybierały składniki potrzebne do zrobienia ciasta na pizzę, przeliczały kawałki tego przysmaku. Wesoło bawiliśmy się podczas wypowiadania wierszyka z serii dziecięcych masażyków pt. " Babcia ciasto ugniatała", następnie kaażde dziecko a wielkim zapałem wykonywało własną pizzę z materiałów plastycznych.

   DZIEŃ PIZZY - Obrazek 4DZIEŃ PIZZY - Obrazek 5DZIEŃ PIZZY - Obrazek 6DZIEŃ PIZZY - Obrazek 7

  Ale co by to był za Dzień Pizzy bez mozliwości skosztowania tego przysmaku? Dzięki uprzejmości Właściciela restauracji Kebabiarnia mielismy możliwość obserwowania jak robiona jest pizza, jak wygląda piec do jej pieczenia. Na końcu wszyscy z apetytem częstowaliśmy się pyszną pizzą i z pełnymi brzuszkami wróciliśmy do naszego przedszkola. Było pysznie i ciekawie!

 •   Karnawał to fantastyczny czas nie tylko dla dorosłych, ale i dla dzieci. A może przede wszystkim dla naszych milusińskich. Dla dzieci bal karnawałowy to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni.

       W naszym przedszkolu taki bal odbył się 7 lutego 2018r.

   - Obrazek 1     - Obrazek 2   - Obrazek 3              

  Dzieci przebrane w bajecznie różnorodne, kolorowe stroje wspaniale bawiły się w rytm muzyki.Aż miło było patrzeć jak  nasze przedszkolaczki pięknie prezentują się tańcząc walca, rumbę, rock and rolla, kazaczoka, polkę, także  inne swobodne tańce.     

    Niezliczone księżniczki, towarzyszący im rycerze,kowboje, piraci, policjanci, strażacy, klaun oraz batmani, spidermani,Star Wars, królewny, motylki, wróżki, myszki, tygryski, kotki, czarownice, a także wiele, wiele innych wspaniałych  postaci. Zaczarowały  nasze  przedszkole w Bajkowo - Karnawałową Krainę

            . - Obrazek 4    - Obrazek 5    - Obrazek 6

  Podczas trwania zabawy odbyły się różne quizy i konkursy, zabawy w kole oraz w parach. Wspólna zabawa przysporzyła wiele radości naszym pociechom, a to było głównym celem naszego balu. Na twarzach małych tancerek i tancerzy malował się uśmiech, który nie znikał, mimo chwilowego zmęczenia. Było bardzo radośnie, kolorowo i zabawnie. W trakcie trwania balu przygotowany został słodki poczęstunek zafundowany przez rodziców.        

    Pod koniec balu Pani dyrektor "wystrzeliła" kolorowe konfetti - mieniło się wszystkimi kolorami. To było piękne zwieńczenie Balu Karnawałowego.

  Zapraszamy do obejrzenia naszych filmów z tego wydarzenia!

   

 • Adoracja Żłóbka

   Adoracja Żłóbka - Obrazek 1 Adoracja Żłóbka

          Nasze przedszkole co roku adoruje przy Żłóbku w kościele Parafii św. Michała. W tym roku miało to miejsce 25 stycznia -  przedszkolaczki dopisały wraz z Rodzinami - było nas bardzo dużo. Dzieci przedstawiały Jasełka, były modlitwy, a  wszystko przeplatały śpiewem kolęd. To szczera, prosta modlitwa najmłodszych. Uczestniczyliśmy też wspólnie we mszy św. odprawionej w intencji dzieci, ich Rodziców ,dyrekcji oraz personelu przedszkola. 

   DZIĘKUJEMY WSZYTKIM ZA WSPÓLNE UCZESTNICTWO W TYM DUCHOWYM WYDARZENIU.                  

 • ŚWIĘTO BABCI I DZIADKA

    https://cloud.edupage.org/cloud/hdimgcc26939c03c6d2990d80cbf124f388.jpg?z%3A6Vu0cxNDsQrt3hCOqYNJT7wCGkdm4PaIhF4fXvi6fFlLBoZTBKwjeKBoIkCEwY2B

  Kocha babcię i dziadziusia każdy wnuczek, każda wnusia…” tak śpiewały przedszkolaczki swoim babciom i dziadziom, którzy przybyli do Miejskiego Przedszkola nr 2 w Mszanie Dolnej w dniach  18 i 19 stycznia.  Aby uczcić ich święto  wnuczęta,  przygotowały specjalne występy, upominki i słodki poczęstunek. „Dzielne Zuchy” przedstawiły  JASEŁKA. Przepiękny śpiew  kolęd i zagórzańskich pastorałek wprowadził zgromadzonych gości w bardzo radosny nastrój.    ŚWIĘTO BABCI I DZIADKA - Obrazek 1    ŚWIĘTO BABCI I DZIADKA - Obrazek 2                               gdy wnuczęta deklarowały swoją miłość i składały piękne życzenia.

  ŚWIĘTO BABCI I DZIADKA - Obrazek 3     „Krasnale” przedstawiły inscenizację ,,Bałwanek i jego goście”. Dzieci przebrane za różne zwierzątka obdarzały różnymi prezentami.  Niejednej Babci i niejednemu Dziadkowi zakręciła się łza w oku,ŚWIĘTO BABCI I DZIADKA - Obrazek 4  ŚWIĘTO BABCI I DZIADKA - Obrazek 5

  Oczywiście każde dziecko przygotowało dla Babci i Dziadka prezenty – słodkie piernikowe serca. Prezenty zostały oczywiście  samodzielnie wykonane przez dzieci.  Włożyły w to dużo miłości.

             Po części artystycznej nadszedł czas na wspólny, słodki poczęstunek, rozmowy, wspólne zdjęcia.

   

   

 • Dzień Dziwaka

  Najpierw obejrzeliśmy bajkę PIPPI, a potem sami próbowaliśmy robić dziwaczne miny, emblematy, zabawy,...

  Dzień Dziwaka - Obrazek 1    Dzień Dziwaka - Obrazek 2  Dzień Dziwaka - Obrazek 3  Dzień Dziwaka - Obrazek 4 Dzień Dziwaka - Obrazek 5  Dzień Dziwaka - Obrazek 6  Dzień Dziwaka - Obrazek 7  Dzień Dziwaka - Obrazek 8  Dzień Dziwaka - Obrazek 9  Dzień Dziwaka - Obrazek 10  Dzień Dziwaka - Obrazek 11

 • ŚWIĘTO TRZECH KRÓLI

  05.01.2018

  Z racji tego, że Trzech Króli wypada w tym roku w sobotę postanowiliśmy już w dzień wcześniej wspólnie z naszymi Przedszkolakami uczcić to ważne święto. W czartek wszyscy robiliśmy królewskie korony, pięknie je wycinaliśmy i ozdabialiśmy - wszystko po to, aby

  ŚWIĘTO TRZECH KRÓLI - Obrazek 1   ŚWIĘTO TRZECH KRÓLI - Obrazek 2  ŚWIĘTO TRZECH KRÓLI - Obrazek 3

  móc się w piątek zaprezentować na wspólnej paradzie królów. Jak Trzej Królowie złożyli hołd Jezuskowi, tak i my pięknie Mu zakolędowaliśmy. Nie zabrakło również ludowej tradycji chodzenia z wierszem " Gospodarzu nasz nie opuszczaj nas. Jak masz jaki drobny grosikto nam daj. Trzej Królowie jadą z wielką paradą od wschodu słońca szukają końca zbawienia". A nasz gospodarz - Pani Dyrektor częstowała każdego Króla pysznymi ciasteczkami. To był wyjątkowy i bardzo miło spędzony dzień.

 • SYLWESTROWE WSPOMNIENIA

  02.01.2018

  Dzisiejszy dzień pełen był opowieści o tym jak to nasze Przedszkolaki żegnały Stary Rok i witały Nowy Rok 2018.

  SYLWESTROWE WSPOMNIENIA - Obrazek 1 SYLWESTROWE WSPOMNIENIA - Obrazek 2SYLWESTROWE WSPOMNIENIA - Obrazek 3

  . Opowiadaliśmy sobie o tradycjach związanych z tym świętem. Wspominaliśmy sylwestrową noc, pokazy fajerwerków i sztucznych ogni oraz o tym jak to zegar wybija północ i odchodzi Stary Rok po to by mógł przyjść Nowy Rok. Na zajęciach stworzyliśmy własne zegary do pokazywania która jest godzina, świetnie bawiliśmy się tworząc plakat przy użyciu brokatu, cekinów przedstawiający pokaz fajerwerków w Sylwestra.

   

Aktualności

Kontakt

 • MIEJSKIE PRZEDSZKOLE NR 2 IM. JANINY PORAZIŃSKIEJ W MSZANIE DOLNEJ
  Miejskie Przedszkole nr 2 w Mszanie Dolnej
  ul. Orkana 12
  34 -730 Mszana Dolna

  DYREKTOR PRZEDSZKOLA mgr Halina Domiter
 • 018 3310664

Zdjęcia