Nawigacja

 • ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

  ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

  Nasze przedszkole stara się rozwijać u  dzieci uczucia patriotyczne. Co roku czcimy Święto Niepodległości. Dzieci przygotowują się na nie robiąc flagi, kotyliony zdobywając wiadomości o Polsce, a także jej historii. W tym roku ta rocznica jest znacząca -  100-lecie odzyskania przez Polskę nniepodległości. Nauczycielki w przystępny dla dzieci sposób przybliżyły odległą historię Polski. Wszyscy wspólnie śpiewaliśmy pieśni z tamtych lat: Wojenko, wojenko.., Na Nowej Górze, Ułani,ułani..,itp. Dzieci recytowały wiersze patriotyczne. O godzinie 11.11 odśpiewaliśmy Hymn Narodowy biorąc jednocześnie udział w biciu rekordu ogłoszonego przez Kuratorium. 

  Do domu dzieci zabrały zrobione wcześniej biało- czerwone serce - symbol miłości do Ojczyzny.

 • Konkurs recytatorski " MÓJ DOM, MOJA OJCZYNA"

  Konkurs recytatorski " MÓJ DOM, MOJA OJCZYNA"
  30.10.2018

  Z okazji setnej rocznicy odzyskania prze Polskę niepodległości,w Szkole Podstawowej nr 2 w Mszanie Dolnej odbył się konkurs recytatorski pt. " Mój dom, moja ojczyzna. Nasze przedszkole reprezentował Bartosz Kuś z grupy Dzielne Zuchy, który nauczył się

  Konkurs recytatorski " MÓJ DOM, MOJA OJCZYNA" - Obrazek 1             Konkurs recytatorski " MÓJ DOM, MOJA OJCZYNA" - Obrazek 2            Konkurs recytatorski " MÓJ DOM, MOJA OJCZYNA" - Obrazek 3

  wiersza pt. " 11 listopada". Występ naszego przedszkolaka został nagrodzony gromkimi brawami oraz zajęciem trzeciego miejsca w kategorii wiekowej dla klas od klasy 0 do klasy 3. Bartoszowi serdecznie gratulujemy i życzymy  dalszych sukcesów!!!

 • WYCIECZKA NA CMENTARZ ŻYDOWSKI

  WYCIECZKA NA CMENTARZ ŻYDOWSKI

  Przed Świętem Zmarłych wybraliśmy się wszyscy na cmentarz żydowski na Pańskie. To dosyć daleko, ale nawet Maluszki dzielnie wędrowały. Starsze dzieci znały drogę, gdyż chodzimy tam co roku.

  WYCIECZKA NA CMENTARZ ŻYDOWSKI - Obrazek 1         WYCIECZKA NA CMENTARZ ŻYDOWSKI - Obrazek 2    WYCIECZKA NA CMENTARZ ŻYDOWSKI - Obrazek 3

  Na miejscu nauczycielki przekazały dzieciom w przystępny sposób okoliczności tragedii, która tam się rozegrała, w której zginęło 881 osób. Dzieci pomogły w zapalaniu zniczy, uczciły pamięć ofiar minutą ciszy zasłuchane w szum rosnących tam drzew. Dla dzieci przedszkolnych to trudny temat, ale uczymy ich szacunku, pamięci tamtych dni.  

  W kolejnym dniu odwiedziliśmy mogiłę przy ulicy Ogrodowej. Dowiedzieliśmy się, że zginęło tam 22 osoby. Także zapaliliśmy znicze i uczciliśmy pamięć tragicznie zmarłych.

 • ŚWIĘTO KUNDELKA

    ŚWIĘTO KUNDELKA

   25 pażdziernika to Dzień Kundelka. Dzieci uwielbiają pieski. Przyniosły z domu swoje ulubione  pieski - maskotki, figurki, książeczki, a nawet zdjęcia swoich żywych pupili

  .  ŚWIĘTO KUNDELKA - Obrazek 1    ŚWIĘTO KUNDELKA - Obrazek 2   ŚWIĘTO KUNDELKA - Obrazek 3

  Cały  dzień upłynął nam na rozmowach ,zabawach, zjęciach zw. z pieskami. Śpiewaliśmy "Pieski małe dwa..", poznali "Kłopoty Burka z podwórka"L. Krzemienieckiej. Dzieci wiedzą jak należy dbać o psa, ale rónież jak zachować się wobec nieznanego psa. Na zajęciach plastycznych wykonaliśmy szereg prac - pieski, budy,...                                                     

  Ciekawym wydarzeniem było spotkanie z mamusią Olafka i Igorka, która przyprowadziła do nas jednego ze swoich piesków - maltańczyka.

    ŚWIĘTO KUNDELKA - Obrazek 4   ŚWIĘTO KUNDELKA - Obrazek 5   ŚWIĘTO KUNDELKA - Obrazek 6Radości było co niemiara. Dzieci były zachwycone, że mogły go pogłaskać, przytulić. Dopytywały o sposoby opieki nad pieskiem. 

 • PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

  PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

      PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA - Obrazek 1  PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA - Obrazek 2  PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA - Obrazek 3

  24 pazdziernika 2018r. odbyło sięw naszym przedszkolu  Pasowanie na Przedszkolaka.    

  Po pierwszych miesiącach pobytu w przedszkolu i zdobywaniu nowych doświadczeń, wiedzy i umiejętności nadszedł czas na to, aby nasze dzieciaczki stały się "prawdziwymi" Przedszkolakami. Ta  ważna dla dziecka uroczystość odbyła się w obecności zaproszonych  rodzin.

  PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA - Obrazek 4  PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA - Obrazek 5  PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA - Obrazek 6                                      Był to szczególny dzień dla dzieci, które po raz pierwszy we wrześniu przekroczyły próg przedszkola oraz ich pierwszy publiczny występ przed licznie zgromadzoną publicznością. Małe trzylatki, średniaki  oraz dzieci z grupy starszej już od dłuższego czasu przygotowywały się do tej uroczystości. Pilnie uczyły się wierszyków i piosenek, wspólnie tańczyły przy muzyce.                                                                                                         Gdy nadszedł dzień pasowania, dzieci przy pięknej dekoracji przedstawiły swój program artystyczny. Jako pierwsza wystąpiła grupa Krasnali. Pokazały, że są już dzielnymi, prawdziwymi przedszkolakami. Wszyskie ubrane były na czerwono, to przecież kolor Krasnali - wyglądały uroczo. Dzieci  recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły.                                                                                                         

       PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA - Obrazek 7  PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA - Obrazek 8  PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA - Obrazek 9                                    Starszaki - Dzielne Zuchy zaprezentowali się jako „Mali Zagórzanie". Ubrani w stroje góralskie - zagórzańskie  wzbudzili podziw. Regionalne  przyśpiewki, piosenki i zabawy w ich wykonaniu zadziwiły wszystkich zebranych.

   Wszystkie przedszkolaczki wchodziły w świat przedszkolaka - świat zabawy i nauki przez symboliczna bramkę dzwoniąc dzwonkiem. To była dla dzieci wielka frajda. Później jescze udekorowanie okazjonalną czapeczką i rożkiem z łakociami.  

  Ta wyjątkowa chwila wzbudziła wiele emocji zarówno u dzieci, wychowawców, jak i zaproszonych rodziców, którzy nie kryli wzruszenia i nie szczędzili braw swoim pociechom.  W radosnych nastrojach dzieci i rodzice wracali do domu, a niezapomniane przeżycia długo zostaną zachowane w pamięci i na fotografiach. Uroczystość pozostawiła miłe i ciepłe wspomnienia...

  Naszym Przedszkolakom gratulujemy i życzymy wielu radości w przedszkolu,                                           a Rodzicom zadowolenia i satysfakcji.

 • Wycieczka na pocztę

  Wycieczka na pocztę

  18 października to Święto Poczty. Przedszkolaczki wybrały się więc na pocztę, aby złożyć życzenia wszystkim pracownikom. Przy okazji mogliśmy zobaczyć jak wygląda praca w tym urzędzie. Dzieci wręczyły własnoręcznie wykonane upominki. Potem kupiły pocztówkę i znaczek. Pani zaadresowała kartkę i dzieci wrzucily ją do skrzynki pocztowej. Będziemy czekać w przedszkolu na pana listonosza. 

                        Wycieczka na pocztę - Obrazek 1    Wycieczka na pocztę - Obrazek 2

   

   

   

 • Co roku obchodzimy w przedszkolu Święto Drzewa. Uświadamiamy więc sobie jak wielkie znaczenie mają dla przyrody drzewa. Sa przede wszystkim filtrem oczyszczającym powietrze, schronieniem dla zwierząt,... Dzieci na zajęciach tego dnia wspólnie określiły, co jest potrzebne  do wzrostu  drzew. Wyrózniały drzewa iglaste i liściaste, próbowały je nazywać.  Wykonywały różne prace plastyczne - Drzewa.  Zobowiązały się do dbania o przyrodę: drzewa, rośliny... 

   - Obrazek 1       - Obrazek 2     - Obrazek 3

  Po zajęciach wszystkie dzieci wyszły do ogrodu. Obserwowaliśmy drzewa, ich liście. Przytulaliśmy się do drzew. Na koniec wspólnie z pracownikiem z Nadleśnictwa  Limanowa- Lasy Polskie posadziliśmy w naszym ogrodzie 6 sadzonek drzew iglastych.

          - Obrazek 4    - Obrazek 5

 • Dzień Zwierząt 04 października 2018 r.

  Dzień Zwierząt   04 października 2018 r.

  Światowy Dzień Zwierząt obchodzony jest 4 października, w dzień ich patrona - św. Franciszka z Asyżu.   Obchody tego święta mają na celu przypomnienie wszystkim ludziom o prawach zwierząt, przede wszystkim do godnego życia, bezpieczeństwa i wolności.

  PRZEDSZKOLAK PRZYJACIELEM ZWIERZĄT Dzień Zwierząt   04 października 2018 r. - Obrazek 1
  Chcesz być przyjacielem zwierząt? Jeśli tak, musisz pamiętać o podstawowych zasadach:

  • Nigdy nie bij, nie szarp ani nie krzywdź zwierząt!
  • Karm swoje zwierzę odpowiednim pokarmem!
  • Zanim kupisz zwierzaka przeczytaj o nim książki i poradniki!
  • Nie wyrzucaj zwierzęcia na dwór, nie oddawaj go do schroniska. Ono będzie za tobą tęsknić.
  • Nie sprzedawaj zwierząt - przyjaciół się nie sprzedaje!
  • Poproś dorosłego o interwencję, jeżeli zobaczysz, że ktoś znęca się nad zwierzęciem.
  • Nie bądź obojętny na los zwierząt!
 • Dzień Grzyba

  Dzień Grzyba

     Dzień Grzyba - Obrazek 1         Dzień Grzyba - Obrazek 2

  W Dzień Grzyba poznajemy rózne gatunki grzybów, dzielimy je na jadalne i trujące. Oglądamy albumy,atlasy grzybów. Bierzemy udział w zabawach muzyczno - ruchowych związanych z grzybkami. Oczywiście wykonujemy prace plastyczno -techniczne - grzybki z kartonu, plasteliny czy masy solnej, które udekorują nasze przedszkole.

         Dzień Grzyba - Obrazek 3  Dzień Grzyba - Obrazek 4  Dzień Grzyba - Obrazek 5

 • DZIEŃ ŚLIWKI

  DZIEŃ ŚLIWKI

       DZIEŃ ŚLIWKI - Obrazek 1

  Dzisiejszy dzień w naszym przedszkolu upłynął pod hasłem " Dzień Śliwki". Już od rana razem z ubranymi na fioletowo dziećmi do przedszkola zmierzały świeżaki - śliwki oraz prawdziwe, przepyszne owoce. Na zajęciach dzieci miały okazję wykazać się znajomością jesiennch owoców krajowych. Nazywaliśmy je, segregowaliśmy wg. wielkości, rodzaju i koloru. Liczyliśmy także, których owoców jest najwięcej -  zdecydowanie wygrały bohaterki dnia - śliwki. Układaliśmy także z owoców ciągi rytmów.

   DZIEŃ ŚLIWKI - Obrazek 2  DZIEŃ ŚLIWKI - Obrazek 3  DZIEŃ ŚLIWKI - Obrazek 4

  Po wspólnych zabawach nauczyliśmy się piosenek o śliwkach: "Już owoców pełen kosz" oraz "Najłatwiejsze ciasto w świecie". Na zajęciach plastycznych Maluszki malowały fioletową farbą śliwki. Dzielne Zuchy natomiast postanowiły same stworzyć fioletowy kolor mieszająć czerwoną i niebieską farbę.Na zajęciach kulinarnych robiliśmy  śliwkowe kompoty.

  DZIEŃ ŚLIWKI - Obrazek 5   DZIEŃ ŚLIWKI - Obrazek 6 DZIEŃ ŚLIWKI - Obrazek 7               Tak więc od samego rana mieliśmy "pełne ręce roboty" ;) ale wspólnie sobie pomagając - daliśmy radę! Było bardzo miło i wesoło.
                                  ...........................................................                                                                 

 •  

                            - Obrazek 1                                                                                                             Jesień powitała nas deszczowa i wietrzną pogodą.     

  Powitaliśmy ją w zabawach i zajęciach w przedszkolu. Cieszymy się,że przyszła. Lubimy dary, które nam daje:kolorowe liście, kasztany, żołędzie, owoce, warzywa, itp.

   - Obrazek 2   - Obrazek 3   - Obrazek 4

             .................................................................................................................................................................

 • Projekt LIFE -ochrona powietrza "Małopolska w zdrowej atmosferze"

  http://smog.edu.pl/content/assets/smogedupl/img/Logo-MPL.pnghttp://smog.edu.pl/content/assets/smogedupl/img/logo-life.png

  Nasze przedszkole otrzymało oczyszczacz powietrza od Marszałka Województwa Małopolskiego w ramach realizacji projektu zintegrowanego LIFE pn. "Wdrażanie Programu ochrony powietrza dla województwa małopolskiego - Małopolska w zdrowej atmosferze" współfinansowanego ze środków Programu LIFE Unii Europejskiej.

  Projekt LIFE -ochrona powietrza "Małopolska w zdrowej atmosferze" - Obrazek 1   Projekt LIFE -ochrona powietrza "Małopolska w zdrowej atmosferze" - Obrazek 2

  Będziemy więc w przedszkolu promować, uczyć dzieci  dbałości o czystość powietrza. Prowadzony będzie cały cykl edukacyjny: zajęcia, pogadanki, filmy, akcje,... kreujace postawy proekologiczne, a na zakończenie  konkurs plastyczny na ten właśnie temat. W dniu 12 X 2018r.odbędzie się uroczyste zakończenie akcji edukacyjnej przy udziale zaproszonego Marszałka Województwa Małopolskiego. Przewidujemy uroczysty piknik, koncert "Baśniowej Kapeli", rozdanie nagród uczestnikom konkursu. plastycznego

  Więcej informacji w zakładce PROJEKT - Małopolska w zdrowej atmosferze.

 • WITAMY  W NOWYM ROKU SZKOLNYM 2018/2019. 

  3 września rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2018/2019. Witamy wszystkich przedszkolaczków.   

Aktualności

Kontakt

 • MIEJSKIE PRZEDSZKOLE NR 2 IM. JANINY PORAZIŃSKIEJ W MSZANIE DOLNEJ
  Miejskie Przedszkole nr 2 w Mszanie Dolnej
  ul. Orkana 12
  34 -730 Mszana Dolna

  DYREKTOR PRZEDSZKOLA mgr Halina Domiter
 • 018 3310664

Zdjęcia