Nawigacja

 • DZIEŃ ŚNIEGU

  DZIEŃ ŚNIEGU

  Dzieci uwielbiają śnieg i zabawy na nim. Ulepiliśmy całą rodzinkę bałwanków. 

    DZIEŃ ŚNIEGU - Obrazek 1  DZIEŃ ŚNIEGU - Obrazek 2DZIEŃ ŚNIEGU - Obrazek 3

  W trakcie wielu doświadzczeń dzieci poznały właściwości śniegu i samodzielnie tworzyły śnieżynki.

  DZIEŃ ŚNIEGU - Obrazek 4​  DZIEŃ ŚNIEGU - Obrazek 5  DZIEŃ ŚNIEGU - Obrazek 6​​​​​  DZIEŃ ŚNIEGU - Obrazek 7

 • DOKARMIAMY PTAKI

  DOKARMIAMY PTAKI

   Zima ucieszyła dzieci mnóstwem śniegu. Niestety ptaki nie są już tak zadowolone. Wiedzą o tym przedszkolaczki, że ptaki bez pomocy ludzi mogą zginąć z głodu. W ogrodzie przedszkolnym umieściliśmy karmniki i wysypujemy ziarna i inne przysmaki dla ptaków przyniesione przez dzieci. Przrz calą zimę będziemy dbać o naszych skrzydlatych przyjaciół.

       DOKARMIAMY PTAKI - Obrazek 1  DOKARMIAMY PTAKI - Obrazek 2  DOKARMIAMY PTAKI - Obrazek 3

   

 • Wigilia w Przedszkolu.

  Wigilia w Przedszkolu.

            W naszym przedszkolu uroczysta Wigilia jest już tradycją.  Odbyła się 21 grudnia. Brały w niej udział wszystkie przedszkolaki oraz pracownicy przedszkola.

   Od rana panował świąteczny nastrój. W tym dniu dzieci odświętnie ubrane nakrywają stoły, dekorują sale.  Recytowały wiersze o tematyce świątecznej, śpiewały kolędy i pastorałki.

     Wigilia w Przedszkolu. - Obrazek 1  Wigilia w Przedszkolu. - Obrazek 2  Wigilia w Przedszkolu. - Obrazek 3

          Pani dyrektor złożyła wszystkim obecnym świąteczne życzenia. Póżniej dzieliliśmy się opłatkiem życząc sobie nawzajem wszelkiej pomyślności i Wesołych Świąt. W dalszej części uroczystości dzieci wraz z nauczycielkami usiedli do pięknie nakrytych stołów aby spożyć obiad wigilijny. Smaczny barszczyk z uszkami, rybę z kapustą i grochem, surówka z kapusty oraz kompot z suszonych owoców. Celem takiej uroczystości jest integracja wszystkich pracowników przedszkola oraz dzieci, wprowadzenie świątecznego nastroju przypomnienie nazw potraw świątecznych oraz wspólne kolędowanie.Wspólnie śpiewamy kolędy i pastorałki, recytujemy wiersze. 

    Po Wigilii przyjemny moment - prezenty pod choinką: zabawki na sale, a do domu - także upominek od gwiazdki.     

  Wigilia w Przedszkolu. - Obrazek 4  Wigilia w Przedszkolu. - Obrazek 5  Wigilia w Przedszkolu. - Obrazek 6

        Ten dzień był bardzo  uroczysty i miły.

 •  

 • Akcja WYRAŹNI NA DRODZE

  Akcja WYRAŹNI NA DRODZE

  W tym roku szkolnym nasze przedszkole uczestniczyło w "Akcji WyRaźni na drodze", realizowanej w wybranych przedszkolach na terenie całego kraju we współpracy z Disney Junior i Fundacją Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego Marsz Zebry. Nasze przedszkolaki zgodnie z założeniami programu, wzięły udział w cyklu zajęć stworzonych z myślą o edukacji dzieci w zakresie zasad bezpiecznego poruszania w ruchu drogowym.

                Akcja WYRAŹNI NA DRODZE - Obrazek 1                 Akcja WYRAŹNI NA DRODZE - Obrazek 2

  Głównym celem było przekazanie dziaciom informacji i wdrożenie nawyku bycia widocznym na drodze, a wiec noszenia odpowiednio dobranego stroju, odblasków, przechodzenia przez jezdnię w miejscach do tego przeznaczonych, znajomość znaków drogowych i zasad bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym.

                Akcja WYRAŹNI NA DRODZE - Obrazek 3           Akcja WYRAŹNI NA DRODZE - Obrazek 4

  W ramach cyklu zajęć, dzieci wzięły także udział w pogadance z panem policjantem, który w ciekawy i przystępny dla najmłodszch sposób opowiadał o swojej pracy i o tym, co robić, aby być bezpiecznym na drodze. Nasze predszkolaczki za aktywne uczestnicwo w zajęciach, otrzymały od pana policjanta opaski odblaskowe, po to aby być " WyRaźnym na drodze".

                Akcja WYRAŹNI NA DRODZE - Obrazek 5           Akcja WYRAŹNI NA DRODZE - Obrazek 6

  Dzieci wzięły także udział w zajęciach plastycznych, na których stworzyły staranne i bardzo ciekawe prace , które pokazywały ich posiadaną i nowo zdobytą podczas zajęć wiedzę. Stworzone przez chętne dzieci prace wezmą udział w ogłoszonym przez organizatora konkursie - " WyRaźnie widoczni - wyraźnie bezpieczni".

                Akcja WYRAŹNI NA DRODZE - Obrazek 7            Akcja WYRAŹNI NA DRODZE - Obrazek 8

 • WIZYTA POLICJI W PRZEDSZKOLU - BĄDŹ BEZPIECZNY

  WIZYTA POLICJI W PRZEDSZKOLU - BĄDŹ BEZPIECZNY

   W dniu 11 XII 2018r. nasze przedszkole   odwiedził pan policjant z Komendy Powiatowej Policji. Przeprowadził prelekcję na temat bezpieczeństwa. Celem spotkania było kształtowanie prawidłowych zachowań oraz postaw wśród przedszkolaków.  

    WIZYTA POLICJI W PRZEDSZKOLU - BĄDŹ BEZPIECZNY - Obrazek 1     WIZYTA POLICJI W PRZEDSZKOLU - BĄDŹ BEZPIECZNY - Obrazek 2    WIZYTA POLICJI W PRZEDSZKOLU - BĄDŹ BEZPIECZNY - Obrazek 3

  Dzieci zapoznały się z zasadami bezpiecznego poruszania się podczas przechodzenia przez jezdnię oraz zapamiętały ważne numery alarmowe.  Pan policjant przypomniał dzieciom o konieczności jeżdżenia w fotelikach z zapiętymi pasami.  Przedszkolaczki mogły obejrzeć sprzęty które policja ma wyposażeniu na służbie. Na zakończenie wyszliśmy przed przedszkole, gdzie obejrzeliśmy z bliska radiowóz policyjny - sygnały i światła były największą atrakcją.  Każde dziecko otrzymało od Pana Policjanta opaskę odblaskową i od razu założyło na rękę  Będziemy lepiej widoczni.Dzieci podziękowały, wręczyły upominekWszyscy machali sredecznie  panu na pożegnanie. Dzieki takim spotkaniom dzieci uczą się darzyć policję zaufaniem.

 • WIZYTA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA

   WIZYTA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA

   "Wszystkie dzieci Mikołaja kochają

  wszystkie dzieci na niego czekają

  Moc prezentów każdemu przyniesie,

  Każe dziecko z prezentów się cieszy….”-Tak śpiewały dzieci w Miejskim Przedszkolu nr 2  w oczekiwaniu na spotkanie ze świętym Mikołajem.

    6 XII Przedszkolaczki  już od samego rana z wielką niecierpliwością spoglądały na drzwi, nasłuchiwały „Mikołajowych” dzwoneczków. Święty Mikołaj nie zawiódł  dzieci. Już  po  obiedzie zawitał do naszego Przedszkola. Lecz  zanim zaczął odwiedzać dzieci w grupach, obejrzał na wystawie przygotowane przez nich  prace: portrety, listy,.. Bardzo mu się podobały.

          WIZYTA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA - Obrazek 1   WIZYTA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA - Obrazek 2   WIZYTA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA - Obrazek 3

    Nasz gość zaczął swoją wizytę od naszych najmłodszych.  Maluszki dzielnie zaśpiewały przygotowane piosenki, rozmawiały z Mikołajem i oczywiście chwaliły się, że są bardzo grzeczne. Mikołaj wręczył każdemu dziecku wspaniały prezent i musiał się pożegnać.

        WIZYTA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA - Obrazek 4   WIZYTA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA - Obrazek 5   WIZYTA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA - Obrazek 6

  Potem Mikołaj zawitał do grupy starszej. Dzieci  rozmawiały  z  gościem,  recytowały wiersze i śpiewały piosenki. Kolorowe prezenty zrekompensowały dzieciom długie oczekiwanie.

      Prezenty były wspaniałe, a zdjęcia zrobione z Mikołajem będą miłą  pamiątką  tego spotkania.

       

     

 • ANDRZEJKI W PRZEDSZKOLU

   ANDRZEJKI W PRZEDSZKOLU

   Andrzejkowe wróżby w naszym przedszkolu to  nasza ludowa tradycja. Chcemy, aby dzieci znały obyczaje i stare wierzenia, a także kultywowały je. Poza tym to okazja do świetnej zabawy.

  Był to jednoczesnie dzień wróżek i czarodziejów.  Dzieci fantastycznie ubrane przez swoich rodziców wprowadziły do przedszkola czarodziejską atmosferę. 


   

   ANDRZEJKI W PRZEDSZKOLU - Obrazek 1  ANDRZEJKI W PRZEDSZKOLU - Obrazek 2  ANDRZEJKI W PRZEDSZKOLU - Obrazek 3

  Dzień rozpoczął się wesołymi wróżbami. Przedszkolaczki mogły więc powróżyć sobie przyszłość - jaki będzie ich zawód, co czeka ich w najbliższej przyszłości, kto pierwszy wyjedzie w podróż, itp.

   ANDRZEJKI W PRZEDSZKOLU - Obrazek 4  ANDRZEJKI W PRZEDSZKOLU - Obrazek 5  ANDRZEJKI W PRZEDSZKOLU - Obrazek 6

  Było rzucanie pieniążkiem do wody, kolorowe losy, kręcenie butelką, ustawianie bucików - kto pierwszy przekroczy próg. Dzieci na wesoło wróżyły imię przyszłego męża, żony..., itp. Jedynie wróżbę z laniem wosku przez dziurkę od klucza pomijamy ze względu na bezpieczeństwo dzieci. Potem była andrzejkowa zabawa  -  dzieci wspaniale bawiły sie przy muzyce. Nie zabrakło też słodkiego poczęstunku dzięki zaangażowaniu rodziców.

   ANDRZEJKI W PRZEDSZKOLU - Obrazek 7   ANDRZEJKI W PRZEDSZKOLU - Obrazek 8   ANDRZEJKI W PRZEDSZKOLU - Obrazek 9

 • Teatrzyk O NIEGRZECZNYM FILIPKU I ZIELONYM OGONKU

  Teatrzyk O NIEGRZECZNYM FILIPKU I ZIELONYM OGONKU

  28 XI 2018 gościliśmy w przedszkolu grupę teatralną Bajdurka. Przedstawili nam spektakl "O niegrzecznym Filipku i zielonym ogonku". W zabawny sposób dzieci zobaczyły jakie są następstwa złego postępowania i kłamstw.

  Teatrzyk O NIEGRZECZNYM FILIPKU I ZIELONYM OGONKU - Obrazek 1  Teatrzyk O NIEGRZECZNYM FILIPKU I ZIELONYM OGONKU - Obrazek 2  Teatrzyk O NIEGRZECZNYM FILIPKU I ZIELONYM OGONKU - Obrazek 3

                                .....................................................................................

 • Święto Pluszowego Misia

  Święto Pluszowego Misia

   25 listopada to  Dzień Pluszowego Misia.  My  obchodziliśmy  go uroczyście w poniedziałek 26 XI.               W tym dniu każdy przedszkolak  przynosi z domu swojego ulubionego misia.  Podczas wspólnych zabaw dzieci przypomniały sobie historię powstania pluszowego misia o imieniu Teddy.  Dzieci przedstawiały swoje misie,   bawiły się z nimi  przy "misiowych" piosenkach, rozwiązywały zagadki, układały misiowe puzzle.

     Święto Pluszowego Misia - Obrazek 1   Święto Pluszowego Misia - Obrazek 2   Święto Pluszowego Misia - Obrazek 3 

  Dużo radości wywołało rozpoznawanie miisów z różnych bajek: Uszatek, Kubuś Puchatek, Coralgol, Puszatek, Mały Miś, Remiś,...  

  Święto Pluszowego Misia - Obrazek 4     Święto Pluszowego Misia - Obrazek 5 Robiliśmy też portrety misiów.  Po obiedzie odpoczywaliśmy wtuleni w naszych  pluszowych przyjaciół, a potem eksperymentowaaliśmy z żelkami - misiami.  Dzień Pluszowego Misia to po prostu misiowy dzień - wszystko, co robiliśmy w tym dniu było związane z misiem. 

    Nasze Misie były bardzo szczęśliwe - przedszkolaczki również.

 • ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

  ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

  Nasze przedszkole stara się rozwijać u  dzieci uczucia patriotyczne. Co roku czcimy Święto Niepodległości. Dzieci przygotowują się na nie robiąc flagi, kotyliony zdobywając wiadomości o Polsce, a także jej historii. W tym roku ta rocznica jest znacząca -  100-lecie odzyskania przez Polskę nniepodległości.

  ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI - Obrazek 1  ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI - Obrazek 2  ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI - Obrazek 3   

  Nauczycielki w przystępny dla dzieci sposób przybliżyły odległą historię Polski. Wszyscy wspólnie śpiewaliśmy pieśni z tamtych lat: Wojenko, wojenko.., Na Nowej Górze, Ułani,ułani..,itp. Dzieci recytowały wiersze patriotyczne. O godzinie 11.11 odśpiewaliśmy Hymn Narodowy biorąc jednocześnie udział w biciu rekordu ogłoszonego przez Kuratorium. 

  Do domu dzieci zabrały zrobione wcześniej biało- czerwone serce - symbol miłości do Ojczyzny.

 • Konkurs recytatorski " MÓJ DOM, MOJA OJCZYNA"

  Konkurs recytatorski " MÓJ DOM, MOJA OJCZYNA"
  30.10.2018

  Z okazji setnej rocznicy odzyskania prze Polskę niepodległości,w Szkole Podstawowej nr 2 w Mszanie Dolnej odbył się konkurs recytatorski pt. " Mój dom, moja ojczyzna. Nasze przedszkole reprezentował Bartosz Kuś z grupy Dzielne Zuchy, który nauczył się

  Konkurs recytatorski " MÓJ DOM, MOJA OJCZYNA" - Obrazek 1             Konkurs recytatorski " MÓJ DOM, MOJA OJCZYNA" - Obrazek 2            Konkurs recytatorski " MÓJ DOM, MOJA OJCZYNA" - Obrazek 3

  wiersza pt. " 11 listopada". Występ naszego przedszkolaka został nagrodzony gromkimi brawami oraz zajęciem trzeciego miejsca w kategorii wiekowej dla klas od klasy 0 do klasy 3. Bartoszowi serdecznie gratulujemy i życzymy  dalszych sukcesów!!!

 • WYCIECZKA NA CMENTARZ ŻYDOWSKI

  WYCIECZKA NA CMENTARZ ŻYDOWSKI

  Przed Świętem Zmarłych wybraliśmy się wszyscy na cmentarz żydowski na Pańskie. To dosyć daleko, ale nawet Maluszki dzielnie wędrowały. Starsze dzieci znały drogę, gdyż chodzimy tam co roku.

  WYCIECZKA NA CMENTARZ ŻYDOWSKI - Obrazek 1         WYCIECZKA NA CMENTARZ ŻYDOWSKI - Obrazek 2    WYCIECZKA NA CMENTARZ ŻYDOWSKI - Obrazek 3

  Na miejscu nauczycielki przekazały dzieciom w przystępny sposób okoliczności tragedii, która tam się rozegrała, w której zginęło 881 osób. Dzieci pomogły w zapalaniu zniczy, uczciły pamięć ofiar minutą ciszy zasłuchane w szum rosnących tam drzew. Dla dzieci przedszkolnych to trudny temat, ale uczymy ich szacunku, pamięci tamtych dni.  

  W kolejnym dniu odwiedziliśmy mogiłę przy ulicy Ogrodowej. Dowiedzieliśmy się, że zginęło tam 22 osoby. Także zapaliliśmy znicze i uczciliśmy pamięć tragicznie zmarłych.

 • ŚWIĘTO KUNDELKA

    ŚWIĘTO KUNDELKA

   25 pażdziernika to Dzień Kundelka. Dzieci uwielbiają pieski. Przyniosły z domu swoje ulubione  pieski - maskotki, figurki, książeczki, a nawet zdjęcia swoich żywych pupili

  .  ŚWIĘTO KUNDELKA - Obrazek 1    ŚWIĘTO KUNDELKA - Obrazek 2   ŚWIĘTO KUNDELKA - Obrazek 3

  Cały  dzień upłynął nam na rozmowach ,zabawach, zjęciach zw. z pieskami. Śpiewaliśmy "Pieski małe dwa..", poznali "Kłopoty Burka z podwórka"L. Krzemienieckiej. Dzieci wiedzą jak należy dbać o psa, ale rónież jak zachować się wobec nieznanego psa. Na zajęciach plastycznych wykonaliśmy szereg prac - pieski, budy,...                                                     

  Ciekawym wydarzeniem było spotkanie z mamusią Olafka i Igorka, która przyprowadziła do nas jednego ze swoich piesków - maltańczyka.

    ŚWIĘTO KUNDELKA - Obrazek 4   ŚWIĘTO KUNDELKA - Obrazek 5   ŚWIĘTO KUNDELKA - Obrazek 6Radości było co niemiara. Dzieci były zachwycone, że mogły go pogłaskać, przytulić. Dopytywały o sposoby opieki nad pieskiem. 

 • PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

  PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

      PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA - Obrazek 1  PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA - Obrazek 2  PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA - Obrazek 3

  24 pazdziernika 2018r. odbyło sięw naszym przedszkolu  Pasowanie na Przedszkolaka.    

  Po pierwszych miesiącach pobytu w przedszkolu i zdobywaniu nowych doświadczeń, wiedzy i umiejętności nadszedł czas na to, aby nasze dzieciaczki stały się "prawdziwymi" Przedszkolakami. Ta  ważna dla dziecka uroczystość odbyła się w obecności zaproszonych  rodzin.

  PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA - Obrazek 4  PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA - Obrazek 5  PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA - Obrazek 6                                      Był to szczególny dzień dla dzieci, które po raz pierwszy we wrześniu przekroczyły próg przedszkola oraz ich pierwszy publiczny występ przed licznie zgromadzoną publicznością. Małe trzylatki, średniaki  oraz dzieci z grupy starszej już od dłuższego czasu przygotowywały się do tej uroczystości. Pilnie uczyły się wierszyków i piosenek, wspólnie tańczyły przy muzyce.                                                                                                         Gdy nadszedł dzień pasowania, dzieci przy pięknej dekoracji przedstawiły swój program artystyczny. Jako pierwsza wystąpiła grupa Krasnali. Pokazały, że są już dzielnymi, prawdziwymi przedszkolakami. Wszyskie ubrane były na czerwono, to przecież kolor Krasnali - wyglądały uroczo. Dzieci  recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły.                                                                                                         

       PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA - Obrazek 7  PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA - Obrazek 8  PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA - Obrazek 9                                    Starszaki - Dzielne Zuchy zaprezentowali się jako „Mali Zagórzanie". Ubrani w stroje góralskie - zagórzańskie  wzbudzili podziw. Regionalne  przyśpiewki, piosenki i zabawy w ich wykonaniu zadziwiły wszystkich zebranych.

   Wszystkie przedszkolaczki wchodziły w świat przedszkolaka - świat zabawy i nauki przez symboliczna bramkę dzwoniąc dzwonkiem. To była dla dzieci wielka frajda. Później jescze udekorowanie okazjonalną czapeczką i rożkiem z łakociami.  

  Ta wyjątkowa chwila wzbudziła wiele emocji zarówno u dzieci, wychowawców, jak i zaproszonych rodziców, którzy nie kryli wzruszenia i nie szczędzili braw swoim pociechom.  W radosnych nastrojach dzieci i rodzice wracali do domu, a niezapomniane przeżycia długo zostaną zachowane w pamięci i na fotografiach. Uroczystość pozostawiła miłe i ciepłe wspomnienia...

  Naszym Przedszkolakom gratulujemy i życzymy wielu radości w przedszkolu,                                           a Rodzicom zadowolenia i satysfakcji.

 • Wycieczka na pocztę

  Wycieczka na pocztę

  18 października to Święto Poczty. Przedszkolaczki wybrały się więc na pocztę, aby złożyć życzenia wszystkim pracownikom. Przy okazji mogliśmy zobaczyć jak wygląda praca w tym urzędzie. Dzieci wręczyły własnoręcznie wykonane upominki. Potem kupiły pocztówkę i znaczek. Pani zaadresowała kartkę i dzieci wrzucily ją do skrzynki pocztowej. Będziemy czekać w przedszkolu na pana listonosza. 

                        Wycieczka na pocztę - Obrazek 1    Wycieczka na pocztę - Obrazek 2

   

   

   

 • Co roku obchodzimy w przedszkolu Święto Drzewa. Uświadamiamy więc sobie jak wielkie znaczenie mają dla przyrody drzewa. Sa przede wszystkim filtrem oczyszczającym powietrze, schronieniem dla zwierząt,... Dzieci na zajęciach tego dnia wspólnie określiły, co jest potrzebne  do wzrostu  drzew. Wyrózniały drzewa iglaste i liściaste, próbowały je nazywać.  Wykonywały różne prace plastyczne - Drzewa.  Zobowiązały się do dbania o przyrodę: drzewa, rośliny... 

   - Obrazek 1       - Obrazek 2     - Obrazek 3

  Po zajęciach wszystkie dzieci wyszły do ogrodu. Obserwowaliśmy drzewa, ich liście. Przytulaliśmy się do drzew. Na koniec wspólnie z pracownikiem z Nadleśnictwa  Limanowa- Lasy Polskie posadziliśmy w naszym ogrodzie 6 sadzonek drzew iglastych.

          - Obrazek 4    - Obrazek 5

 • Dzień Zwierząt 04 października 2018 r.

  Dzień Zwierząt   04 października 2018 r.

  Światowy Dzień Zwierząt obchodzony jest 4 października, w dzień ich patrona - św. Franciszka z Asyżu.   Obchody tego święta mają na celu przypomnienie wszystkim ludziom o prawach zwierząt, przede wszystkim do godnego życia, bezpieczeństwa i wolności.

  PRZEDSZKOLAK PRZYJACIELEM ZWIERZĄT Dzień Zwierząt   04 października 2018 r. - Obrazek 1
  Chcesz być przyjacielem zwierząt? Jeśli tak, musisz pamiętać o podstawowych zasadach:

  • Nigdy nie bij, nie szarp ani nie krzywdź zwierząt!
  • Karm swoje zwierzę odpowiednim pokarmem!
  • Zanim kupisz zwierzaka przeczytaj o nim książki i poradniki!
  • Nie wyrzucaj zwierzęcia na dwór, nie oddawaj go do schroniska. Ono będzie za tobą tęsknić.
  • Nie sprzedawaj zwierząt - przyjaciół się nie sprzedaje!
  • Poproś dorosłego o interwencję, jeżeli zobaczysz, że ktoś znęca się nad zwierzęciem.
  • Nie bądź obojętny na los zwierząt!
 • Dzień Grzyba

  Dzień Grzyba

     Dzień Grzyba - Obrazek 1         Dzień Grzyba - Obrazek 2

  W Dzień Grzyba poznajemy rózne gatunki grzybów, dzielimy je na jadalne i trujące. Oglądamy albumy,atlasy grzybów. Bierzemy udział w zabawach muzyczno - ruchowych związanych z grzybkami. Oczywiście wykonujemy prace plastyczno -techniczne - grzybki z kartonu, plasteliny czy masy solnej, które udekorują nasze przedszkole.

         Dzień Grzyba - Obrazek 3  Dzień Grzyba - Obrazek 4  Dzień Grzyba - Obrazek 5

 • DZIEŃ ŚLIWKI

  DZIEŃ ŚLIWKI

       DZIEŃ ŚLIWKI - Obrazek 1

  Dzisiejszy dzień w naszym przedszkolu upłynął pod hasłem " Dzień Śliwki". Już od rana razem z ubranymi na fioletowo dziećmi do przedszkola zmierzały świeżaki - śliwki oraz prawdziwe, przepyszne owoce. Na zajęciach dzieci miały okazję wykazać się znajomością jesiennch owoców krajowych. Nazywaliśmy je, segregowaliśmy wg. wielkości, rodzaju i koloru. Liczyliśmy także, których owoców jest najwięcej -  zdecydowanie wygrały bohaterki dnia - śliwki. Układaliśmy także z owoców ciągi rytmów.

   DZIEŃ ŚLIWKI - Obrazek 2  DZIEŃ ŚLIWKI - Obrazek 3  DZIEŃ ŚLIWKI - Obrazek 4

  Po wspólnych zabawach nauczyliśmy się piosenek o śliwkach: "Już owoców pełen kosz" oraz "Najłatwiejsze ciasto w świecie". Na zajęciach plastycznych Maluszki malowały fioletową farbą śliwki. Dzielne Zuchy natomiast postanowiły same stworzyć fioletowy kolor mieszająć czerwoną i niebieską farbę.Na zajęciach kulinarnych robiliśmy  śliwkowe kompoty.

  DZIEŃ ŚLIWKI - Obrazek 5   DZIEŃ ŚLIWKI - Obrazek 6 DZIEŃ ŚLIWKI - Obrazek 7               Tak więc od samego rana mieliśmy "pełne ręce roboty" ;) ale wspólnie sobie pomagając - daliśmy radę! Było bardzo miło i wesoło.
                                  ...........................................................                                                                 

Aktualności

Kontakt

 • MIEJSKIE PRZEDSZKOLE NR 2 IM. JANINY PORAZIŃSKIEJ W MSZANIE DOLNEJ
  Miejskie Przedszkole nr 2 w Mszanie Dolnej
  ul. Orkana 12
  34 -730 Mszana Dolna

  DYREKTOR PRZEDSZKOLA mgr Halina Domiter
 • 018 3310664

Zdjęcia