Nawigacja

Wydarzenia

Wydarzenia 2018/2019

                 

                                         10 X  - ŚWIĘTO DRZEWA

Co roku obchodzimy w przedszkolu Święto Drzewa. Uświadamiamy więc sobie jak wielkie znaczenie mają dla przyrody drzewa. Sa przede wszystkim filtrem oczyszczającym powietrze, schronieniem dla zwierząt,... Dzieci na zajęciach tego dnia wspólnie określiły, co jest potrzebne  do wzrostu  drzew. Wyrózniały drzewa iglaste i liściaste, próbowały je nazywać.  Wykonywały różne prace plastyczne - Drzewa.  Zobowiązały się do dbania o przyrodę: drzewa, rośliny... 

   

Po zajęciach wszystkie dzieci wyszły do ogrodu. Obserwowaliśmy drzewa, ich liście. Przytulaliśmy się do drzew. Na koniec wspólnie z pracownikiem Gorczańskiego Parku Narodowego posadziliśmy w naszym ogrodzie 6 sadzonek drzew iglastych.

             .............................................................................. 

                                Dzień Zwierząt

04 października 2018 r.

Światowy Dzień Zwierząt obchodzony jest 4 października, w dzień ich patrona - św. Franciszka z Asyżu.   Obchody tego święta mają na celu przypomnienie wszystkim ludziom o prawach zwierząt, przede wszystkim do godnego życia, bezpieczeństwa i wolności.

PRZEDSZKOLAK PRZYJACIELEM ZWIERZĄT 
Chcesz być przyjacielem zwierząt? Jeśli tak, musisz pamiętać o podstawowych zasadach:

 • Nigdy nie bij, nie szarp ani nie krzywdź zwierząt!
 • Karm swoje zwierzę odpowiednim pokarmem!
 • Zanim kupisz zwierzaka przeczytaj o nim książki i poradniki!
 • Nie wyrzucaj zwierzęcia na dwór, nie oddawaj go do schroniska. Ono będzie za tobą tęsknić.
 • Nie sprzedawaj zwierząt - przyjaciół się nie sprzedaje!
 • Poproś dorosłego o interwencję, jeżeli zobaczysz, że ktoś znęca się nad zwierzęciem.
 • Nie bądź obojętny na los zwierząt!
 • ................................................................................................................

             Dzień Grzyba  

W Dzień Grzyba poznajemy rózne gatunki grzybów, dzielimy je na jadalne i trujące. Oglądamy albumy,atlasy grzybów. Bierzemy udział w zabawach muzyczno - ruchowych związanych z grzybkami. Oczywiście wykonujemy prace plastyczno -techniczne - grzybki z kartonu, plasteliny czy masy solnej, które udekorują nasze przedszkole.

           

                          ...................................................................................................................................................

 

        DZIEŃ ŚLIWKI  

Dzisiejszy dzień w naszym przedszkolu upłynął pod hasłem " Dzień Śliwki". Już od rana razem z ubranymi na fioletowo dziećmi do przedszkola zmierzały świeżaki - śliwki oraz prawdziwe, przepyszne owoce. Na zajęciach dzieci miały okazję wykazać się znajomością jesiennch owoców krajowych. Nazywaliśmy je, segregowaliśmy wg. wielkości, rodzaju i koloru. Liczyliśmy także, których owoców jest najwięcej -  zdecydowanie wygrały bohaterki dnia - śliwki. Układaliśmy także z owoców ciągi rytmów. 

   

Po wspólnych zabawach nauczyliśmy się piosenek o śliwkach: "Już owoców pełen kosz" oraz "Najłatwiejsze ciasto w świecie". Na zajęciach plastycznych Maluszki malowały fioletową farbą śliwki. Dzielne Zuchy natomiast postanowiły same stworzyć fioletowy kolor mieszająć czerwoną i niebieską farbę.Na zajęciach kulinarnych robiliśmy  śliwkowe kompoty.

                   Tak więc od samego rana mieliśmy "pełne ręce roboty" ;) ale wspólnie sobie pomagając - daliśmy radę! Było bardzo miło i wesoło.
                                ...........................................................                                                                       

Jesień powitała nas deszczową i wietrzną pogodą. Witaliśmy ją w zabawach i zajęciach w przedszkolu. Cieszymy się,że przyszła. Lubimy dary, które nam daje:kolorowe liście, kasztany, żołędzie, owoce, warzywa, itp.

    

           .................................................................................................................................................................

     http://smog.edu.pl/content/assets/smogedupl/img/Logo-MPL.pnghttp://smog.edu.pl/content/assets/smogedupl/img/logo-life.png                            PROJEKT LIFE - Małopolska w zdrowej atmosferze.

Nasze przedszkole otrzymało oczyszczacz powietrza od Marszałka Województwa Małopolskiego w ramach realizacji projektu zintegrowanego LIFE pn. "Wdrażanie Programu ochrony powietrza dla województwa małopolskiego - Małopolska w zdrowej atmosferze" współfinansowanego ze środków Programu LIFE Unii Europejskiej.

Będziemy więc w przedszkolu promować, uczyć dzieci  dbałości o czystość powietrza. Prowadzony będzie cały cykl edukacyjny: zajęcia, pogadanki, filmy, akcje,... kreujace postawy proekologiczne, a na zakończenie  konkurs plastyczny na ten właśnie temat. W dniu 12 X 2018r.odbędzie się uroczyste zakończenie akcji edukacyjnej przy udziale zaproszonego Marszałka Województwa Małopolskiego. Przewidujemy uroczysty piknik, koncert "Śpiewającej Kapeli", rozdanie nagród uczestnikom konkursu, itp.

 

 

Aktualności

Kontakt

 • MIEJSKIE PRZEDSZKOLE NR 2 IM. JANINY PORAZIŃSKIEJ W MSZANIE DOLNEJ
  Miejskie Przedszkole nr 2 w Mszanie Dolnej
  ul. Orkana 12
  34 -730 Mszana Dolna

  DYREKTOR PRZEDSZKOLA mgr Halina Domiter
 • 018 3310664

Zdjęcia