KRASNALE

Krasnale

Grupa I - " Krasnale"

"My jesteśmy krasnoludki hop sa-sa, hop sa-sa." - taką piosenkę śpiewamy już od pierwszych dni września. Nic w tym dziwnego, nazywamy się przecież " Krasnale" . Nasza grupa to dzieci 3 i 4-letnie.

Od rana bawimy się razem wesoło organizując sobie samodzielnie zabawę w kącikach zainteresowań.

Lubimy nasz kącik lalek. Tu często bawimy się w dom. Szykujemy pyszne potrawy dla lalek, misiów i oczywiście dla nas. Na przyjęcia zapraszamy też nasze panie, które chętnie "zjadają" smakołyki przygotowane przez nas.

Bardzo lubimy również zabawy w kąciku z klockami i samochodami. Szczególną popularnością cieszą się plastikowe drogi, z których budujemy naprawdę imponujące trasy dla samochodzików. Z plastikowych klocków układamy kręte uliczki.

Chętnie układamy także obrazkowe puzzle, loteryjki czy rysujemy kolorowe obrazki dla swoich najbliższych.

Po śniadaniu  rozpoczynamy zabawy prowadzone przez panią. Podczas tych zajęć uczymy się wierszyków, piosenek, uczestniczymy w zabawach ruchowych, poznajemy wiadomości o otaczającym nas świecie, słuchamy opowiadań i bajek, często w formie inscenizacji, kształcimy swoje umiejętności matematyczne, malujemy, rysujemy, wycinamy i lepimy. Układamy kompozycje z materiału przyrodniczego.

Kiedy  nie pada deszcz, wybieramy się do przedszkolnego ogrodu. Tutaj możemy biegać. Bawimy się w kierowców jeżdżąc dużymi samochodami i rowerkiem. Czasami wybieramy się też na spacery, aby obserwować zmiany w przyrodzie charakterystyczne dla każdej pory roku. Obserwacje przyrodnicze czynimy też w naszym ogródku - przyglądając się różnorodnym roślinom, ślimaczkom i odwiedzającym nas ptakom.

Po obiedzie przychodzi czas na odpoczynek. Chętni  odpoczywają w sali na dywanie słuchając bajek czytanych przez panią, czasem oglądamy też bajeczki

Po takim odpoczynku, z jeszcze większym zapałem, zabieramy się do naszych poobiednich zajęć. Uczestniczymy również w zabawach dydaktycznych prowadzonych przez panią.

Kiedy zjemy podwieczorek - znów mamy czas na swobodne zabawy według naszych upodobań. Na wspólnej zabawie czas płynie niepostrzeżenie i czasem wydaje nam się, że rodzice przychodzą po nas stanowczo za wcześnie.

Zatem do zobaczenia, do jutra!