Ramowy rozkład dnia

PODSTAWA PROGRAMOWA REALIZOWANA W GODZINACH 8.00 - 13.00

630 – 830Codziennie rano z wesołą miną przychodzimy do przedszkola. Tu czekają na nas koleżanki, koledzy i nasza Pani. Witamy się ze wszystkimi i rozpoczynamy zabawę. Bawimy się sami lub z koleżankami i kolegami. Wybieramy to, co nas interesuje: klocki, lalki, samochody, puzzle, gry planszowe, rysujemy, wycinamy, itp.

830 - 900To czas na gimnastykę poranną i zabawy ruchowe. Po zabawach ruchowych idziemy do łazienki, korzystamy z toalety i dokładnie myjemy ręce.

900 – 930Teraz zjadamy pyszne i zdrowe śniadanie. Przekonujemy się, że mleko jest nie tylko zdrowe, ale i smaczne.

930 – 1000Po pysznym śniadanku mamy czas na zabawę w kącikach zainteresowań - każdy bawi się w to, co lubi najbardziej.

1000 – 1010Wspólnie z naszą Panią przygotowujemy się do zajęć dydaktycznych.

Gr. I KRASNALE

Grupy młodsze (3-latki, 4-latki )

1010 – 1040To czas, w którym dzieje się wiele ciekawych rzeczy. Wzbogacamy swoje wiadomości, wyzwalamy aktywność w różnych naszych sferach rozwoju. Uczestniczymy w zajęciach kierowanych przez Panią - malujemy, lepimy, rysujemy, śpiewamy, tańczymy, wycinamy, uczestniczymy w zabawach konstrukcyjnych, badawczych i gimnastykujemy się. Uczymy się wierszy, piosenek, czytamy, liczymy, rozwiązujemy zagadki.

1040 – 1050Przygotowujemy się do wyjścia na spacer lub do naszego ogródka (w czasie zimnych dni ubieramy się ciepło, a w słoneczne nie zapominamy o nakryciach głowy).

1050 – 1150Świeże powietrze to zdrowie, dlatego jest to czas na zabawy w ogrodzie przedszkolnym, gdzie rozwijamy swoją wyobraźnię wykorzystując do zabawy urządzenia ogrodowe. Często też spacerujemy po najbliższym otoczeniu obserwując otaczającą nas przyrodę i nie zapominamy o zabawach ruchowych.

1150 - 1200To czas na przygotowanie do obiadu. Wszystkie dzieci pamiętają o dokładnym myciu rąk i formach grzecznościowych: smacznego i dziękuję.

1200 - 1230Zjadamy obiadek: pyszne zupy oraz bogate w witaminy surówki przygotowane przez panie kucharki.

1230 - 1245Przygotowujemy się do odpoczynku korzystamy z toalety).

1245 – 1315Teraz czas na odpoczynek - słuchając bajek, baśni czytanych, opowiadanych przez naszą panią lub muzyki relaksacyjnej  odpoczywamy na dywanie lub na leżaczkach.

1315 – 14.00   Wstajemy, przeciągamy się,sic. Czas na różne zabawy i działalność plastyvczną dzieci.

1430 – 1450Zjadamy smaczny podwieczorek - najczęściej są to jogurty, owoce, warzywa albo coś słodkiego.

1450 - 1630Kończy się dzień w przedszkolu. Rodzice zabierają nas do domów. Ci, którzy jeszcze zostają mają czas na zabawę lub na utrwalenie wiadomości zdobytych wciągu całego dnia. Pamiętamy też o zabawach ruchowych. W słoneczne dni bawimy się na placu zabaw pamiętając o bezpiecznym korzystaniu ze sprzętu terenowego oraz o tym, że ma on służyć innym dzieciom.

Gr. II DZIELNE ZUCHY

Grupy starsze (5-latki, 6-latki)

930 - 1030To czas, w którym dzieje się wiele ciekawych rzeczy. Wzbogacamy swoje wiadomości , wyzwalamy aktywność w różnych naszych sferach rozwoju.. Uczymy się wierszy, piosenek, czytamy, liczymy, rozwiązujemy zagadki, rysujemy, malujemy

1030 - 1045Przygotowujemy się do wyjścia na spacer lub do naszego ogródka ( w czasie zimnych dni ubieramy się ciepło, a w słoneczne nie zapominamy o nakryciach głowy).

1045 - 1145Świeże powietrze to zdrowie, dlatego jest to czas na zabawy na podwórku przedszkolnym, gdzie rozwijamy swoją wyobraźnię tworząc wspólnie różne budowle oraz bezpiecznie korzystamy z przyrządów znajdujących się na terenie naszego ogródka. Spacerujemy po najbliższym otoczeniu obserwując otaczającą nas przyrodę i nie zapominamy o zabawach ruchowych.

1145 - 1200To czas na przygotowanie do obiadu. Dyżurni pomagają pani woźnej w nakryciu stolików i przygotowaniu ich do posiłków. Wszystkie dzieci pamiętają o dokładnym myciu rąk i formach grzecznościowych: smacznego i dziękuję.

1200 - 1230Zjadamy pyszne zupy oraz bogate w witaminy surówki przygotowane przez panie kucharki.

1230 - 1300Słuchamy bajek , baśni czytanych przez nauczycielkę lub odtwarzanych z CD lub muzyki relaksacyjnej.

1300 – 1420Bawimy się w sali lub w ogrodzie, a poprzez zabawę utrwalamy wiadomości, kończymy zadania rozpoczęte przed południem, rozwijamy swoje zainteresowania i zdolności.

1420 – 1430Po różnych ciekawych zajęciach czas na zabawę ruchową i przygotowanie się do podwieczorku.

1430 – 1440Zjadamy smaczny podwieczorek - najczęściej są to jogurty, owoce, warzywa albo coś słodkiego.

1440 - 1630Kończy się dzień w przedszkolu. Rodzice zabierają nas do domów. Ci, którzy jeszcze zostają mają czas na zabawę lub na utrwalenie wiadomości zdobytych w ciągu całego dnia. Pamiętamy też o zabawach ruchowych. W słoneczne dni bawimy się na placu zabaw pamiętając o bezpiecznym korzystaniu ze sprzętu terenowego oraz o tym, że ma on służyć innym dzieciom.