Poniedziałek 16.07.2018

Poniedziałek 16.07.2018

 

Przedszkole

czynne od poniedziałku do piątku

w godz. 6.30 - 16.30

 • JUŻ  LATO

   

            ŻYCZYMY WSPANIAŁYCH WAKACJI cool

 • ZAKOŃCZENIE ROKU PRZEDSZKOLNEGO

    20 CZERWCA 2018 r. odbyło się oficjalne Zakończenie Roku Przedszkolnego. Uroczystość odbyła się w ogrodzie przedszkolnym. Dzieci odświętnie ubrane wyglądały bardzo uroczyście. Najpierw wystąpiły Maluszki żegnając starszaków. Potem starsze dzieci wystąpiły z inscenizacją "Na łące". dzieci odchodzące już do szkoły dziękowały paniom - żegnały przedszkole. Pani dyrektor wręczała wszystkim dyplomy i upominki.

  ZAKOŃCZENIE ROKU PRZEDSZKOLNEGO - Obrazek 1         ZAKOŃCZENIE ROKU PRZEDSZKOLNEGO - Obrazek 2

                                             

 • PIKNIK RODZINNY

    10 CZERWCA 2018r. odbył się w naszym przedszkolu Piknik Rodzinny. Przedszkolaczki przygotowywały się do niego już dużo wcześniej: wykonały zaproszenia dla całych swoich rodzinek, upominki, także wiersze, piosenki. Pogoda była wspaniała. Wszyscy zebrali się w ogrodzie przedszkolnym przystrojonym na tę okazję. Były rodziny naszych dzieci, ale także zaproszone rodzinki przyszłych przedszkolaczków.

  PIKNIK RODZINNY - Obrazek 1  PIKNIK RODZINNY - Obrazek 2

  Najpierw przedszkolaczki wspólnie pięknie recytowały wiersze, śpewały piosenkę  dla rodziców. Wszyscy ubrani w jednakowe koszulki z logo przedszkola i dziewczynki w tęczowych spódniczkach prezentowali się wspaniale. Dzieci uhonorowały Święto swoich Rodziców dając krótki pokaz tańców prowadzony przez p. Pawła. Wręczyły także upominki -ramki ze swoim zdjęciem .

 • III OLIMPIADA SPORTOWA W PRZEDSZKOLU

  8 VI 2018 r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Sportu. Zorganizowaliśmy III Olimpiadę Przedszkolną. Przeprowadził ją pan Zbigniew Karpierz, który sportem zajmuje się zawodowo. W ogrodzie przedszkolnym przygotowaliśmy różne przeszkody, trasy. Dzieci uczestniczyły w zawodach i konkurencjach sportowych (slalom, przeskoki, itp.,). Wszyscy byli bardzo aktywni i dzielnie rywalizowali. W nagrodę otrzymali złote medale i dyplomy.

  III OLIMPIADA SPORTOWA W PRZEDSZKOLU - Obrazek 1  III OLIMPIADA SPORTOWA W PRZEDSZKOLU - Obrazek 2 III OLIMPIADA SPORTOWA W PRZEDSZKOLU - Obrazek 3                                            Potem była już wesoła zabawa w ogrodzie i coś na osłodę. Pogoda była wyśmienita. Dodatkową atrakcją było przedstawienie "Rzepki " przez młodzież Koła Miłośników Biblioteki ze Szkoły nr 1.

 • WYCIECZKA DO RABKOLANDU

   Do Rabki pojechaliśmy autokarem. Dla przedszkolaczków to wielka frajda. Dzieci były bardzo podekscytowane. Wcześniej padał deszcz więc obawialiśmy się o pogodę, ale była dla nas bardzo łaskawa - od rana świeciło słońce. W wesołych nastrojach wyruszyliśmy już po śniadaniu.

  WYCIECZKA DO RABKOLANDU - Obrazek 1  WYCIECZKA DO RABKOLANDU - Obrazek 2  W RABKOLANDZIE atrakcji co niemiara. Udało nam się skorzystać prawie ze wszystkich urządzeń dla małych dzieci -  kolejka safari, krzywe lustra, karuzelekoniki, samolociki, samochody, piraci , cyrk, farma, ruchome śpiewające i mówiące figury - scenki, itp.  Oczywiście odwiedziliśmy też rura - park, gdzie można  brykać do woli - w kulkach, rurach, zjeżdźalniach,itp.

 • DZIEŃ STRAŻAKA

    DZIEŃ STRAŻAKA - Obrazek 1       DZIEŃ STRAŻAKA - Obrazek 2

  Z  okazji obchodzonego 4 maja Dnia Strażaka, przedszkolaki  z Miejskiego Przedszkola nr 2 im. Janiny Porazińskiej w Mszanie Dolnej miały przyjemność spotkać się z przedstawicieliami Straży Pożarnej. Wizyta strażaków wzbudziła ogromną radość wśród dzieci. W trakcie spotkania strażacy opowiadali dzieciom ciekawostki związane z ich pracą zawodową, mówili także o tym jak zachować bezpieczeństwo w czasie: pożaru, burzy czy wypadku.  Przedszkolaki dowiedziały się w jakich okolicznościach można wzywać straż pożarną oraz, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków samochodowych.

 •          Światowy Dzień Ziemi w Przedszkolu - Obrazek 1 

         22 kwietnia to Dzień Ziemi. Poniedziałek upłynął w naszym przedszkolu pod hasłem ekologia.  W obu grupach przedszkolnych prowadzone były w tym dniu zajęcia mające na celu wzbogacić wiedzę dzieci na temat ekologii, a w szczególności, jak my na co dzień możemy zadbać o naszą planetę (prowadzimy akcje ekologiczne: zbiórka baterii, nakrętek,segregowania śmieci, sadzenie drzew, kwiatów, itd.).

      Światowy Dzień Ziemi w Przedszkolu - Obrazek 2  Światowy Dzień Ziemi w Przedszkolu - Obrazek 3            Światowy Dzień Ziemi w Przedszkolu - Obrazek 4        Światowy Dzień Ziemi w Przedszkolu - Obrazek 5                   

  Dzieci wiedza sporo na ten temat, gdyż problem poszanowania środowiska jest ciągle w przedszkolu omawiany. Przedszkolaczki miały wiele pomysłów jak szanować, dbać o Ziemię. Wykonały okazjonalne plakaty. 

 • Święto czekolady

    12 kwietnia - Święto Czekolady - brzmi bardzo apetycznie. Taki był ten dzień w naszym przedszkolu. Dowiedzieliśmy jak i z czego produkuje się czekoladę - obejrzeliśmy film na ten temat. Potem każde dziecko wymieniało - co może być czekoladowe: batonik , cukierek, lody, ciastka, chrupki, nutella,.. Chociaż dzieci w grupie jest sporo, to każdemu udało się podać różne czekoladowe produkty. każdy mógł też się poczęstować jakimś czekoladowym smakołykiem. Na co dzień ograniczamy spożywanie słodyczy - ale w dniu czekolady to prawie obowiązek. Na koniec wspólnie robiliśmy czekoladowe mini torciki - dzieci wpaniale poradziły sobie ze smarowaniem i ozdabianiem waflowych torcików. Najlepszy był moment zjadania tych łakoci. To był słodki, czdekoladowy dzień.

 • ŚWIATOWY DZIEŃ SŁUŻBY ZDROWIA
  10.04.2018

  ŚWIATOWY DZIEŃ SŁUŻBY ZDROWIA - Obrazek 1  ŚWIATOWY DZIEŃ SŁUŻBY ZDROWIA - Obrazek 2  ŚWIATOWY DZIEŃ SŁUŻBY ZDROWIA - Obrazek 3

  W ramach tematyki związanej ze zdrowiem, w tym tygodniu obchodziliśmy Dzień Pracowników Służby Zdrowia. w naszym przedszkolu mieliśmy przyjemność gościć panie pielęgniarki: mamusię Emilki i Oliwki - w grupie młodszej oraz mamusię Asi i Jasia - w grupie starszej. Obydwie Panie, zorganizowały dla naszych Pprzedszkolaczków wspaniałe i ciekawe prelekcje na temat swojej pracy i tego jak dbać o siebie aby móc cieszyć się dobrym zdrowiem. W imieniu Przedszkolaczków dziękujemy za pouczające i ciekawe zajęcia.

 • Dzień Teatru
  27.03.2018

  Dzień Teatru - Obrazek 1 Dzień Teatru - Obrazek 2 Dzień Teatru - Obrazek 3

  We wtorek, 27 marca, obchodziliśmy w naszym przedszkolu Światowy Dzień Teatru. Dzieci z grupy starszej postanowiły w tym dniu zrobic niespodziankę swoim młodszym kolegom i koleżankom i wykonały dla nich przedstawienie pt. " O żabce, która mamy nie słuchała". Nasza sala zamieniła się w teatr, Starszaki w aktorów, a Maluszki, to była nasza wspaniała publiczność, która w czasie występu i po nim, nagrodziła występujących brawami. Nasi mali aktorzy pięknie i bez cienia tremy przedstawili montaż słowno - muzyczno - taneczny, za co od wszystkich otrzymali gromkie brawa. Po tym opowiadniu na pewno wszyscy zapamiętają lekcję o tym, że " ZAWSZE TRZEBA SŁUCHAĆ SWOJEJ MAMY I TATY TEŻ!" Na zakończenie pani Dyrektor przyniosła dla wszystkich jajeczka od wielkanocnego zajączka.

Aktualności

Kontakt

 • MIEJSKIE PRZEDSZKOLE NR 2 IM. JANINY PORAZIŃSKIEJ W MSZANIE DOLNEJ
  Miejskie Przedszkole nr 2 w Mszanie Dolnej
  ul. Orkana 12
  34 -730 Mszana Dolna

  DYREKTOR PRZEDSZKOLA mgr Halina Domiter
 • 018 3310664

Zdjęcia