Wtorek 23.01.2018

Wtorek 23.01.2018

 

Przedszkole

czynne od poniedziałku do piątku

w godz. 6.30 - 16.30

 •   https://cloud.edupage.org/cloud/hdimgcc26939c03c6d2990d80cbf124f388.jpg?z%3A6Vu0cxNDsQrt3hCOqYNJT7wCGkdm4PaIhF4fXvi6fFlLBoZTBKwjeKBoIkCEwY2B

  Kocha babcię i dziadziusia każdy wnuczek, każda wnusia…” tak śpiewały przedszkolaczki swoim babciom i dziadziom, którzy przybyli do Miejskiego Przedszkola nr 2 w Mszanie Dolnej w dniach  18 i 19 stycznia.  Aby uczcić ich święto  wnuczęta,  przygotowały specjalne występy, upominki i słodki poczęstunek.

  „Dzielne Zuchy” przedstawiły  JASEŁKA. Przepiękny śpiew  kolęd i zagórzańskich pastorałek wprowadził zgromadzonych gości w bardzo radosny nastrój.                                       gdy wnuczęta deklarowały swoją miłość i składały piękne życzenia.

 • Najpierw obejrzeliśmy bajkę PIPPI, a potem sami próbowaliśmy robić dziwaczne miny, emblematy, zabawy,...

                       

 • 05.01.2018

  Z racji tego, że Trzech Króli wypada w tym roku w sobotę postanowiliśmy już w dzień wcześniej wspólnie z naszymi Przedszkolakami uczcić to ważne święto. W czartek wszyscy robiliśmy królewskie korony, pięknie je wycinaliśmy i ozdabialiśmy - wszystko po to, aby

      

  móc się w piątek zaprezentować na wspólnej paradzie królów. Jak Trzej Królowie złożyli hołd Jezuskowi, tak i my pięknie Mu zakolędowaliśmy. Nie zabrakło również ludowej tradycji chodzenia z wierszem " Gospodarzu nasz nie opuszczaj nas. Jak masz jaki drobny grosikto nam daj. Trzej Królowie jadą z wielką paradą od wschodu słońca szukają końca zbawienia". A nasz gospodarz - Pani Dyrektor częstowała każdego Króla pysznymi ciasteczkami. To był wyjątkowy i bardzo miło spędzony dzień.

 • 02.01.2018

  Dzisiejszy dzień pełen był opowieści o tym jak to nasze Przedszkolaki żegnały Stary Rok i witały Nowy Rok 2018.

  . Opowiadaliśmy sobie o tradycjach związanych z tym świętem. Wspominaliśmy sylwestrową noc, pokazy fajerwerków i sztucznych ogni oraz o tym jak to zegar wybija północ i odchodzi Stary Rok po to by mógł przyjść Nowy Rok. Na zajęciach stworzyliśmy własne zegary do pokazywania która jest godzina, świetnie bawiliśmy się tworząc plakat przy użyciu brokatu, cekinów przedstawiający pokaz fajerwerków w Sylwestra.

 • SZCZĘŚLIWEGO  NOWEGO  ROKU 2018

 •   W naszym przedszkolu co roku przeżywamy wspólną, uroczystą Wigilię. Tym razem odbyła się 21 grudnia. Brały w niej udział wszystkie przedszkolaki oraz pracownicy przedszkola.  Od rana panował świąteczny nastrój. W tym dniu dzieci odświętnie ubrane nakrywają stoły, dekorują sale.  Recytowały wiersze o tematyce świątecznej, śpiewały kolędy i pastorałki.

           

          Pani dyrektor złożyła wszystkim obecnym świąteczne życzenia. Póżniej dzieliliśmy się opłatkiem życząc sobie nawzajem wszelkiej pomyślności i Wesołych Świąt. W dalszej części uroczystości dzieci wraz z nauczycielkami usiedły do pięknie nakrytych stołów. Obiad wigilijny był bardzo tradycyjny: Smaczny barszczyk z uszkami, ryba, kapusta  z grochem, surówka z kapusty oraz kompot z suszonych owoców. Celem takiej uroczystości jest integracja wszystkich pracowników przedszkola oraz dzieci, wprowadzenie świątecznego nastroju przypomnienie nazw potraw świątecznych oraz wspólne kolędowanie.    Wspólnie śpiewamy kolędy i pastorałki, recytujemy wiersze. 

 • 6 GRUDNIA przybył długo oczekiwany przez dzieci gość - Święty Mikołaj.

  Nadejście Mikołaja to dla wielu dzieci najpiękniejszy moment dzieciństwa.

  Z wielką radością sprawiamy, by ten dzień był dla wielu niezapomniany.

        

    To jeden z  najbardziej oczekiwanych  przez dzieci dni  w roku. Przygotowują się do niego  starannie. Każda grupa wykonuje bardzo ciekawe prace plastyczne płaskie i przestrzenne, na których oczywiście króluje Mikołaj.

  Oprócz prac plastycznych, obie grupy przygotowują piosenki i wiersze, które będą mogły zaprezentować przed tak wyjątkową osobą. Dzieci uwielbiają te przygotowania i mimo, że zajmują im one wiele czasu, robią to z wielką przyjemnością.

 •  Andrzejkowe wróżby w naszym przedszkolu to  nasza ludowa tradycja. Chcemy, aby dzieci znały obyczaje i stare wierzenia, a także kultywowały je. 

       

  W tym roku ustaliliśmy, że będzie to jednoczesnie dzień wróżek i czaarodziejów. Atmosfera od samego rana była w przedszkolu zaczarowana. Dzieci fantastycznie ubrane przez swoich rodziców były podekscytowane

  .      

  Dzień rozpoczął się wesołymi wróżbami. Przedszkolaczki mogły więc powróżyć sobie przyszłość - jaki będzie ich zawód, co czeka ich w najbliższej przyszłości, kto pierwszy wyjedzie w podróż, itp. Było rzucanie pieniążkiem do wody, kolorowe losy, kręcenie butelką, ustawianie bucików - kto pierwszy przekroczy próg. Dzieci na wesoło wróżyły imię przyszłego męża, żony..., itp. Jedynie wróżbę z laniem wosku przez dziurkę od klucza pomijamy ze względu na bezpieczeństwo dzieci. Potem była andrzejkowa zabawa dzieci wspaniale bawiły sie przy muzyce.

 •           25 listopada to  Dzień Pluszowego Misia.  My  obchodziliśmy  go uroczyście w piątek 24 XI.                          W tym dniu każdy przedszkolak  przynosi z domu swojego ulubionego misia.  Podczas wspólnych zabaw dzieci poznały historię powstania pierwszego  pluszowego misia o imieniu Teddy.  Dzieci przedstawiały swoje misie,   bawiły się z nimi  przy "misiowych" piosenkach, rozwiązywały zagadki, układały misiowe puzzle. Dużo radości wywołało rozpoznawanie miisów z różnych bajek: Uszatek, Kubuś Puchatek, Coralgol, Puszatek, Mały Miś, Remiś,...

 •                   Nasze przedszkole stara się rozwijać u  dzieci uczucia patriotyczne. Co roku czcimy Święto Niepodległości. Dzieci przygotowują się na nie robiąc flagi, kotyliony zdobywając wiadomości o Polsce, a także jej historii. Odwiedzilimy pomnik bohaterów tego święta w Parku Miejskim. 

    

          Gościliśmy Pana  Artura - pułkownika, ubranego  w galowy mundur. Pan Artur  przedstawił krótką historię Polski, a potem opowiedział przedszkolakom o życiu żołnierza. Było to bardzo ciekawe - zwłaszcza, że dzieci mogły zobaczyć cały ekwipunek żołnierza, a nawet wiele tych  rzeczy przymierzyć. Krótka część artystyczna w wykonaniu przedszkolaków pozwoliła im wyrazić swoje uczucia i wiedzę na temat symboli, barw narodowych, wiadomości na temat ojczyzny - jej historii.

Aktualności

Kontakt

 • MIEJSKIE PRZEDSZKOLE NR 2 IM. JANINY PORAZIŃSKIEJ W MSZANIE DOLNEJ
  Miejskie Przedszkole nr 2 w Mszanie Dolnej
  ul. Orkana 12
  34 -730 Mszana Dolna

  DYREKTOR PRZEDSZKOLA mgr Halina Domiter
 • 018 3310664

Zdjęcia